KTB DUYURULAR


18
  •  İlçemizde istihdamı artırmak, yeni iş imkanları sağlamak adına İnebolu belediyesinin girişimleri ile ilçemize 6000 metre karelik sanayii alanı kazandırılmıştır.
  • İnebolu Limanında 09.06.2013 tarihinde İnebolu Gümrük Müdürlüğümüz açılmıştır.Ayrıca limanımız özelleştirme kapsamında olup son aşamaya gelinmiştir.Limanın özelleşmesinden sonra gelişmesi büyümesi kapasitenin artırılması sonucu RoRo gemilerinin limanımıza yanaşması bölgeden ihracatı artıracak ve sanayicinin işinini kolaylaştıracaktır.

Batı Karadeniz bölgesinde şirin bir yerleşim birimi olan İnebolu,Kastamonu ve Çankırı ile buralarabağlı bazı ilçelerin önemli bir ithalatve ihracat merkezi olmayolunda hızla ilerlemektedir.

  • İlimiz Kalkınmada 4.bölge olupyatırımcılar için çok büyük olanaklar sağlamaktadır.Bu projeler tamamlandığında İnebolu limanı İç Anadolu'yu ve ülkemizin başkenti olan Ankara'yı en kısa yoldan Karadeniz'e ve dolayısı ile uluslararası ticarete bağlayan bir liman haline gelecek denilmektedir.
  • Yatırım yapmayıyı düşünecek olan üyelerimizin daha detaylı bilgiyi İnebolu Ticaret Odasından 0366 811 40 04 nolu telefon numarasından temin edebilirler.
Okunma Sayısı: 3118