KTB DUYURULAR


01

 TMO Genel müdürlüğünün ilgili talimatı ile stoklarımızda bulunan yerli ve ithal hububat türleri aşağıda belirtilen esasalar dahilinde 01 Şubat-28 Şubat 2017 (dahil) arasında satışa açılmıştır.

1-Ekmeklik Buğdaylar : Stoklarımızda bulunan yerli ve ithal ekmeklik buğdayların tamamı kişi ve kuruluş ayrımı yapılmaksızın serbest olarak peşin bedel mukabili, Ancak düşük vasıflı buğdayların (1261-1671 kodlu) satışı sadece un ve bisküvi fabrikalrına peşin bedel mukabili satılacaktır.

Stoklarımızda 2015 ve 2016 yılı ekmeklik buğdaylar (1261-1374 kodlu) sadece fabrikalara yönelik 90 güne kadar vadeli ve vade farksız olarak satılacaktır.

2- Makarnalık Buğdaylar : Stoklarımızda bulunan yerli ve ithal makarnalık buğdayların tamamı kişi ve kuruluş gözetmeksizin serbest olarak peşin bedel mukabili satılacaktır.

3- Arpalar :Stoklarımızda bulunan arpalar ( Yem fabrikalrı,Besici ve yetiştiriciler ile kendi yemini imal eden işletmelere ) serbest olarak peşin bedel mukabili satılacaktır.

Hububat alım satımı ile iştigal eden tüccarlara ise arpalar ( Tüccar başına tüm şubeler dahil) aylık 100 tana kadar peşin bedel mukabili satılacaktır.

4- Çavdar ve Tirikale : Stoklarımızda bulunan çavdar,trikale  kişi ve kuruluş ayrımı yapılmaksızın serbest olarak peşin bedel mukabili satılacaktır.

Genel hükümler : Satışa açıktan stoklara yoğun talep gelmesi durumunda,yoğun talep gelen stoklar kullanıcılarına fiili tüketim esasına göre dağıtılacaktır.Teslimat süreleri tüm ürünler için cari uygulamalarmız doğrultusunda belirlenecek olup son teslim tarihi 28 Şubat 2017'yi(dahil) geçmeyacektir.

İlgilenen üyelerimiz daha detaylı bilgileri 0386 252 63 23 nolu telden veya kirsehir.ticaret@tmo.gov.tr adresinden temin edebilirler.

Okunma Sayısı: 2914