KTB DUYURULAR


10

   Arpa ve mısır kullanan sektörün ihtiyacının karşılanması ve yurt içi piyasa dengelerinin sağlanmasısını teminen kuruluşumuzca 20 Aralık 2017 tarihinde yapılan ihale neticesinde 10 Bin Ton Arpa,139 Bin Ton Mısır için ithalat bağlantısı yapılmıştır.

  İthalat bağlantısı yapılan arpa gemilerin Bandırma,İskenderun.İzmir,Mersin ve Tekirdağ Limanlarına,Mısır gemilerinin ise Derince,İzmir ve Mersin Limanlarına Ocak ayının ikinci yarısından itibaren gelmesi beklenmektedir.

  İthal edilen arpalar limanlarımızdan tahliye edilip millileşmelerini müteakip 810 TL/Ton(KDV hariç,maniplasyon dahil)Fiyatla sadece kullanıcılarına (besici ve yetiştiriciler ile kendi yemini kendisi imal eden işletmeler,yem afbrikaları),mısırlar ise 820 TL/Ton (KDV hariç maniplasyon dahil) fiyatla sadece kullanıcılarına (besicive yetiştiriciler ile kendi yemini kendisi imal eden işletmeler,yem,nişasta ve irmik fabrikaları) yönelik peşin bedel mukabili satılacaktır.Kanatlı hayvan besiciliği ve yetiştiriciliği yapanlara arpa satışı yapılmayacaktır.

  Müracatlar 10 Ocak 2018 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.Talep sahipleri hiterlandında bulunduğu şube müdürlüğü kanalıyla en yakın liman şube(sadece liman şubesinden talepte bulunabilecektir)stokları için müracaat edebilecektir.

  Para yatırma süre sonu İzmir ve Tekirdağ Şube Müdürlüklerine gelecek olan arpalar için 19/01/2018 tarihi mesai bitimi,diğer şubelere gelecek olan arpa ve mısırlar için 23/01/2018 tarihi mesai bitimi olup parasını yatıran talep sahiplerine,bekletmeksizin teslimat yapılacaktır.

  Teslimat süreleri tüm ürünler için cari uygulamalarımız doğrultusunda belirlenecek olup son teslim tarihi 16/02/2018'i (dahil) geçmeyecektir.

  Daha detaylı bilgiyi  0386 25256323 nolu telden veya kirsehir.sube@tmo.gov.tr adresinden temin edilebilir.

 

Okunma Sayısı: 1388