KTB DUYURULAR


03

   Stoklarımızda bulınan hububatlar aşağıda belirtilen esaslar dahilinde 02-31 Ocak 2019 tarihleri arasında geçerli olmak üzere satışa açılmıştır.

  1) Makarnalık Buğdaylar:

  Stoklarımızdaki makarnalık buğdayların tamamı kullanıcılarına (makarna,irmik,Şehriye üreticilerine ve üretiminde makarnalık buğday kullanan bulgur sanayicilerine)aylık fiili tüketim %50 sine kadar peşin satışla satış işlemi gerçekleştirilecektir.

  2) Ekmeklik Buğdaylar:

  Stoklarımızdaki yerli ekmeklik buğdaylar kullanıcılarına (un,üretiminde ekmeklik buğday kullanan bulgur ve bisküvi fabrikalarına) fiili tüketim (1 aylık) esasına göre peşin bedeli mukabili belirtilen fiyatlardan satılacaktır.

  3) Düşük Vasıflı Ekmaklik Buğdaylar:

  Un fabrikalarına bisküvi fabrikalarına besici ve yetiştiriciler ile kendi yemini kandisi imal eden işletmelere, yem fabrikalarına 1 aylık fiili tüketim esasına göre satılacaktır.

  Vadeli Satışlar:

  Yıllık fiili tüketim miktarları 20.000 tona kadar olan un fabrikalarına 90 güne kadar vadeli ve vade farksız olarak söleşme imzalana bilecektir.

  4) Arpalar:

  Stoklarımızda bulunan arpalar sadece kullanıcılarına (besici ve yetiştiriciler ile kendi yemini kendisi imal eden işletmelere en fazla 1 aylık fiili tüketimi kadar serbest olarak peşin bedeli mukabili satılacaktır.

  5) Mısırlar:

  Stoklarımızda bulunan yerli ve ithal mısırlar sadece kullanıcılarına (Besici ve yetiştiriciler ile kendi yemini kendisi imal eden işletmeler,yem,nişasta ve mısır irmiği fabrikaları) fiili tüketim (1aylık) esasına göre satılacaktır.

  6) Nohut ve Mercimek:

  Stoklarımızdaki nohut ve mercimekler kişi ve kuruluş ayrımı yapılmaksızın peşin bedel mukabili veya peşin satış fiyatı üzerinden 90 güne kadar vadeli ve vade farksız olarak söleşme imzalanabilecektir.

  Daha detaylı bilgi 0386 2526323 nolu telden veya kirsehir.sube@tmo.gov.tr adresinden temin edilebilir.

Okunma Sayısı: 1232