KTB DUYURULAR


16

TİCARET BORSASI BAŞKANI NEŞET YAVUZ:

- “ VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDUR EDİLMEMESİ İÇİN HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALDIK “

 

Kırşehir Ticaret Borsasından yapılan açıklamada, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Canlı Hayvan Pazar yerinin bu günden itibaren bayramın ikinci gününe kadar açık tutulacağı kaydedildi. Bu süre içerisinde borsada çalışan memurların ve Veteriner Hekimin görevli olacağını kaydeden Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz, “ Halkımızın Kurbanlık Hayvanlarını sağlıklı bir şekilde temin etmeleri için tüm borsa personeli ile Veteriner Hekim kontrolünde kurban satışları devam ettiğini,Canlı Hayvan Pazarında, vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir alım-satım yapması için borsamız tarafından gerekli tüm tedbirler alındı “ dedi.

Hayvan pazarına giriş ve çıkışların güvenlik kameraları ile kontrol altına alındığını kaydeden Yavuz,” Pazaryerine giriş ve çıkışları kontrol altına almak için 12 adet güvenlik kamerası kurduk. Kameralar sayesinde kaçak ve hırsızlık olaylarını büyük oranda önledik ayrıca giriş kapısında veteriner hekim hastalıklı kulak küpesiz ve raporsuz kurbanları tespit edecek ve anında müdahale edeceğiz. Yine kameralar sayesinde pazara sahte para ve kaçak kurban sokanları tespit edeceğiz. Bu sayede hem hırsızlık hem de dolandırıcılık olaylarına karşı önlemiş olacağız. Havyan sahipleri ve vatandaşlarımız rahatlıkla gelip alışverişlerini yapabilecek “ dedi.

Tüm bunların yanı sıra Kurban alacak vatandaşlarımızın rahat ve huzur ortamında alış verişlerini yapmaları açısından Borsamız Veteriner Hekimliğince sağlık kontrolü yaş ve gebelik muayeneleri de yapılmakta,Kantar hizmeti de verilmektedir .Yine bunlara paralel olarak Sosyal Tesislerimizden kafeterya ve Lokantada vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

Canlı Hayvan Pazarına son bir ay içerisinde yaklaşık 8 bin adet küçükbaş ile 5 bin adet büyükbaş hayvanın giriş yaptığını söyleyen Başkan Yavuz,” Borsamız, gerek hayvan pazarı ile gerek idari

binası ve gerekse de sosyal tesislerimizle son derece modern bir görünüme kavuştu. Vatandaşlarımıza sağlıklı mekânlarda hızlı hizmet vermekten dolayı mutluyuz “ dedi.

Okunma Sayısı: 3586