KTB DUYURULAR

28

BORSAMIZ ÜYELERİNE DUYURU
Borsalar, Kanunun 32 nci maddesi uyarınca her yılın Ocak ayında üye kayıtlarını güncelleştirir. Buna göre; içinde bulunulan yıldan önceki ikinci yılın Ocak ayının ilk gününden, güncelleştirme işleminin yapılacağı ana kadar adres ve durumları tespit edilemeyenler ile bu süre zarfında borsa maddeleri üzerine alım satımı bulunmayanların üyeliği meclis kararıyla askıya alınır ve bunlar borsa hizmetlerinden yararlanamaz. Üyeliğin askıya alınması, üyelerin isimlerinin meslek grupları ve seçmen listelerinden silinmesini ve bu üyelerin aidat tahakkuklarının durdurulmasını kapsar.
İçinde bulunulan yıldan önceki ikinci yılın Ocak ayının ilk günü ve sonrasında borsaya kaydolan üyeler hakkında bu maddenin birinci fıkrası hükmü uygulanmaz. 

[Devamını oku...]

27

22 haziran 2013tarihli ve 28331 sayılı Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6325 sayılı "Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu" Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk konusunda üyelerimizin İlimizdeki arabulucuların bilgilerini sorgulamak için aşağıdaki linkte ulaşabilirler. 

[Devamını oku...]

23

Son günlerde bir çok kişi ve kuruluşları arayarak ilan ve reklam için para isteyen birtakım kişi veya kuruluşlara itibar edilmemesi gerektiği için TOBB.tarafından uyarıda bulunuldu .Uyarıda şu hususlara dikkat çekildi;

 

[Devamını oku...]

23

Kırsal KalkınmaYatırımlarının desteklenmesı Programı çerçevesinde Tarıma dayalı Ekonomik yatırımların Desteklenmesi Tebiği kapsamında 25 aralık 2013 çarşamba günü Tic.ve San.Odası konferans salonunda toplantı düzenlecek olup tüm üyelerimiz davetlidir.. 

[Devamını oku...]

23

Kırsal KalkınmaYatırımlarının desteklenmesı Programı çerçevesinde Tarıma dayalı Ekonomik yatırımların Desteklenmesi Tebiği kapsamında 25 aralık 2013 çarşamba günü Tic.ve San.Odası konferans salonunda toplantı düzenlecek olup tüm üyelerimiz davetlidir.. 

[Devamını oku...]

03

ŞİRKETLERİN İNTERNET SİTELERİNE DAİR YÖNETMELİK yayımlandı.
GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce kurulmuş şirketlerin, 1/7/2013tarihinden itibaren üç ay içinde internet sitesi açmaları ve bu sitenin belirli bir bölümünü şirketçe kanunen yapılması gereken ilanların yayımlanması için özgülemeleri gerekir. İnternet sitesi var olan şirketlerin ise, aynı süre içerisinde sitelerinin belirli bir bölümünü şirketçe kanunen yapılması gereken ilanların yayımlanmasına gerekmektedir.

 

[Devamını oku...]

20

Kırşehir Ticaret Borsasının 08.05.2013 tarihinde yapılacak olan Meclis asıl ve yedek üyeleri seçimlerinde kullanılacak, seçilme ile yalnız seçmek hakkına haiz Üye listeleri, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığınca incelenerek onaylanan listeler 20-21-22 mayıs 2013 günlerinde 3 tam iş günü ilan edilmek üzere Borsamız Hizmet binasında askıya çıkartılmış olup 22 mayıs 2013 çarşamba günü Saat 17.oo de Askıdan indirilecektir.

[Devamını oku...]

01

25. 03. 2013 tarihinde şap hastalığı nedeni ile kapanan Borsamız Canlı Hayvan Pazarı İl Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu'nun kararı doğrultusunda 05.05.2013 (Bu Pazar ) yeniden açılıyor.

[Devamını oku...]

08

    İLAN

                                               KIRŞEHİR TİCARET BORSASI

VERGİ MÜKELLEFLERİNİN TAKİBİ HAKKINDA ÜYE VERGİ KAYIT MÜKELLEFİYETİNİN

BORSA KAYITLARINDA KONTROL DAVETİ

 

Borsamız Meclis Seçimleri MAYIS – HAZİRAN 2013 dönemi içinde yapılacaktır. 5174 Sayılı Kanun madde 83/f ile 02.03.2005 tarih ve 25743 sayılı Resmi Gazete Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri hakkında yönetmelik madde 5/d, 6/g uyarınca, Üyelerimizin, Meclis Üyeliklerine seçme ve seçilme yeterlilikleri için Borsa kayıtlarını gerektiren ticari ve sınai kazanç dolayısıyla Gelir veya Kurumlar vergisi mükellefi olma şartı gerekmektedir. 02.03. 2005 tarih ve 25743 sayılı Resmi Gazete Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri hakkında yönetmelik madde 8/3 uyarınca, üyelerimiz vergi mükellefiyetlerine ilişkin Odamız kayıtlarında gelir veya kurumlar vergisi mükellefiyetlerinin aktif olup - olmadığının, Borsamız  Hizmet Binasında 30 NİSAN  2013 SALI günü mesai bitimine ( Saat 17:00 ) kadar kontrol etmeleri gerekmektedir.

[Devamını oku...]

29

Kırşehir-Ortaköy yolu üzerinde bulunan Canlı Hayvan Pazarımız ikinci bir emre kadar süresiz kapatıldı.

[Devamını oku...]

Sayfa 10 / 11İlk   Geri   2  3  4  5  6  7  8  9  [10]  11  İleri   Son