KTB DUYURULAR

19

TOBB 'dan gelen bir yazıda AB Devlet yardımlarına ilişkin olarak verilen destek 18 ay ile sınırlı tutulmuştur.
Konu ile ilgili 1 ağustos 2014 tarihi itibari ile yürürlüğe girmiştir.
Konu ile ilgili aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Tüm üyelerimize duyurulur.

 

http://ec.europa.eu/competition/state_aid/legislation/rescue_resctructuring_communication_en.pdf


KIRŞEHİR TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

19

TOBB 'dan gelen bir yazıda " İşyeri tehlike sınıfına yapılacak itirazlar"
ile ilgili olarak www.tobb.org.tr/MaliveSosyalPolitikalar adresinden yer alan prosedür çerçevesinde oda ve borsalarımız vasıtası ile birliğe iletilmesi
gerekmektedir.

 

Konu hakkında Tüm üyelerimize duyurulur.

[Devamını oku...]

26

Kırsal Kalkınma Destek Programı Müracaatları:

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 10.05.2014 tarih ve 28996 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2014/10 Tebliğ nolu Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ Hükümleri kapsamında müracaatlar 09.06.2014 tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir. 

[Devamını oku...]

23

  TOBB 'nin girişimleri sonucu "Çeşitli afetler nedeni ile zarar gören gerçek veya tüzel kişi üreticilerin T.C. Ziraat Bankası A.Ş.ve Tarım Kredi Kooparatiflerine olan düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin Bakanlar kurulu kararları kapsamında kredi borçlarının ertelenmesine dair Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazetenin 13.05.2014 tarihli ve 28999 sayılı nüshasında yayınlanmıştır.

[Devamını oku...]

01

Üyelerimize duyurulur.
Toprak Mahsulleri Ofisi Stokunda bulunan Buğday,Arpa ve Çavdar stokları (101.04.2014-31.04.2014) tarihleri arasında satışa sunulacaktır
İlgilenen üyelerimizin daha kapsamlı bilgi almaları için Kırşehir TMO Şube Müdürlüğüne ve Kırşehir Ticaret Borsamıza uğramaları önemle
rica olunur. 

[Devamını oku...]

09

TARIMSAL SULAMAYA İLİŞKİN ELEKTRİK BORCU BULUNAN ÇİFTÇİLERE
BU BORÇLARI ÖDENENE KADAR 2014 YILINDA TARIMSAL DESTEKLEME
ÖDEMESİ YAPILMAYACAĞINA DAİR BAKANLAR KURULU KARARI
UYGULAMA TEBLİĞİ (TEBLİĞ NO: 2014/9) 

[Devamını oku...]

28

BORSAMIZ ÜYELERİNE DUYURU
Borsalar, Kanunun 32 nci maddesi uyarınca her yılın Ocak ayında üye kayıtlarını güncelleştirir. Buna göre; içinde bulunulan yıldan önceki ikinci yılın Ocak ayının ilk gününden, güncelleştirme işleminin yapılacağı ana kadar adres ve durumları tespit edilemeyenler ile bu süre zarfında borsa maddeleri üzerine alım satımı bulunmayanların üyeliği meclis kararıyla askıya alınır ve bunlar borsa hizmetlerinden yararlanamaz. Üyeliğin askıya alınması, üyelerin isimlerinin meslek grupları ve seçmen listelerinden silinmesini ve bu üyelerin aidat tahakkuklarının durdurulmasını kapsar.
İçinde bulunulan yıldan önceki ikinci yılın Ocak ayının ilk günü ve sonrasında borsaya kaydolan üyeler hakkında bu maddenin birinci fıkrası hükmü uygulanmaz. 

[Devamını oku...]

27

22 haziran 2013tarihli ve 28331 sayılı Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6325 sayılı "Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu" Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk konusunda üyelerimizin İlimizdeki arabulucuların bilgilerini sorgulamak için aşağıdaki linkte ulaşabilirler. 

[Devamını oku...]

23

Son günlerde bir çok kişi ve kuruluşları arayarak ilan ve reklam için para isteyen birtakım kişi veya kuruluşlara itibar edilmemesi gerektiği için TOBB.tarafından uyarıda bulunuldu .Uyarıda şu hususlara dikkat çekildi;

 

[Devamını oku...]

23

Kırsal KalkınmaYatırımlarının desteklenmesı Programı çerçevesinde Tarıma dayalı Ekonomik yatırımların Desteklenmesi Tebiği kapsamında 25 aralık 2013 çarşamba günü Tic.ve San.Odası konferans salonunda toplantı düzenlecek olup tüm üyelerimiz davetlidir.. 

[Devamını oku...]

Sayfa 12 / 14İlk   Geri   5  6  7  8  9  10  11  [12]  13  14  İleri   Son