21

 BORSA ve ODA'DAN URGE PROJESİ...


Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte hazırladığımız URGE projesinin ilk toplantısı Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda yapıldı.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Kırşehir Ticaret Borsası olarak; Ekonomi Bakanlığı’nın desteklediği Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme Programı (UR-GE) kapsamında hayvancılık sektöründe proje hazırlama çalışmaları ile ilgili Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Atilla Tan, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fatih Yıldız ve Kırşehir’de besicilik sektöründe hizmet veren çok sayıda firma temsilcileri katıldı.    

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu;  bu proje kapsamında, Türkiye et piyasasında marka haline gelmiş olan Kırşehir etini dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını, bu projeye dahil olan işletmelerle ihtiyaç analizi çalışmaları yapılacağını, yurtdışına geziler yapılacağını ve yurtdışından da alım heyetlerinin geleceğini söyledi.

 Daha sonra konuşan Ahiler Kalkınma Ajansı Niğde Yatırım Destek Uzmanı Davut Yeşil UR-GE desteklerinden bahsetti.

 BİTAV Genel Sekreteri Reşat Kadaifçiler ve Proje Danışmanı Müjgan Çetin, Projenin hazırlık aşamasından ve bu projeyle Kırşehir etinin Dünya’ya açılarak hayvancılık sektörüne çok önemli katkılar sağlayacağına değindiler.   

Okunma Sayısı: 1528
resim