28

KIRŞEHİR TİCARET BORSASI KURBAN BAYRAMINA HAZIR…

 

- CANLI HAYVAN PAZARI GÜVENLİK KAMERASIYLA KORUNUYOR

- SAHTE PARA VE HAYVAN HIRSIZLIKLARINA KARŞI GÜVENLİK TEDBİRLERİ ARTIRILDI

- HAYVAN PAZARINA SON BİR AYDA 5 BİN BÜYÜK, 6 BİN KÜÇÜKBAŞ HAYVAN GİRİŞ YAPTI

- TİCARET BORSASI BAŞKANI NEŞET YAVUZ:

- “ VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDUR EDİLMEMESİ İÇİN HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALDIK “

 

Kırşehir Ticaret Borsasından yapılan açıklamada, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle canlı hayvan Pazaryerinin 03 Ekim 2011 den Kurban Bayramının ikinci gününe kadar açık tutulacağı kaydedildi.

Bu süre içerisinde borsada çalışan memurların tamamının ve veteriner hekimin görevli olacağını kaydeden Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz, “ Halkımızın kurbanlık hayvanlarını sağlıklı bir şekilde temin etmeleri için tüm borsa personeli ile Veteriner Hekim kontrolünde kurban satışları devam etmekte. Canlı Hayvan Pazarında, vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir alım-satım yapması için borsamız tarafından gerekli tüm tedbirler alındı “ dedi.

 

Hayvan pazarına giriş ve çıkışların güvenlik kameraları ile kontrol altına alındığını kaydeden Yavuz,” Pazaryerine giriş ve çıkışları kontrol altına almak için 8 adet güvenlik kamerası kurduk. Kameralar sayesinde kaçak ve hırsızlık olaylarını büyük oranda önledik ayrıca giriş kapısında veteriner hekim kulak küpesiz kurbanları tespit edecek ve anında müdahale edeceğiz. Yine kameralar sayesinde pazara sahte para ve kaçak kurban sokanları tespit edeceğiz. Bu sayede hem hırsızlık hem de dolandırıcılık olaylarına karşı önlemiş olacağız. Havyan sahipleri ve vatandaşlarımız rahatlıkla gelip alışverişlerini yapabilecek “ dedi.

Bu arada Pazar yerine gelirken tüccar ve mal sahiplerinin Menşei Şahadetnamesi ve hayvanların Sağlı Raporlarının da yanlarında bulundurulması gerektiğini aksi takdirde pazara girişlerine izin verilmeyeceğini de hatırlattı.

 

Canlı Hayvan Pazarına son bir ay içerisinde yaklaşık 6 bin adet küçükbaş ile 5 bin adet büyükbaş hayvanın giriş yaptığını söyleyen Başkan Yavuz,” Borsamız, gerek hayvan pazarı ile gerek idari

binası ve gerekse de sosyal tesislerimizle son derece modern bir görünüme kavuştu. Vatandaşlarımıza sağlıklı mekânlarda hızlı hizmet vermekten dolayı mutluyuz “ dedi. 

Okunma Sayısı: 2181
resim