28

Vergi haftası nedeni ile bir dizi incelemelerde bulunan defterdar İsmet Tapar Ticaret Borsasını da ziyaret etti. Ziyarette defterdarlık daire müdürleri ile birlikte borsa Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Yavuz,Başkan yardımcıları Abdullah Dağıstan,Atilla Tan,Mustafa Şahin,Borsa Meclis Başkanı Murat Çağlayan,Meclis Başkan Yardımcısı Musa Türkyılmaz ,Meclis üyeleri Süleyman Kaya Alaattin Gözel,ve Genel Sekreter Battal Çelik hazır bulundular.
Toplantı sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşirken Defterdar Tapar; Toplumun kalkınmasındaki ve ekonominin büyümesindeki rolünün toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü ödeme alışkanlığının kamuoyuna kazandırılmasının gerektiğini,
Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincini oluşturmak, vergiyi toplumun bütün kesimlerine benimsetmek ve maliye-mükellef ilişkilerini olumlu yönde güçlendirmenin gerektiğini söyledi.
Borsa Başkanı Neşet Yavuz ;” Borsa üyeleri olarak bizler ve üyelerimiz vergi konusunda gerekli hassasiyeti gösterdiklerini söylerken Borsaların asıl amacının kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına almak ve vergi kaçakçılığını önlemektir “dedi.
Ziyaret sonrası ikramların ardından hatıra resimleri çekildi. 

Okunma Sayısı: 2712
resim