01

25. 03. 2013 tarihinde şap hastalığı nedeni ile kapanan Borsamız Canlı Hayvan Pazarı İl Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu'nun kararı doğrultusunda 05.05.2013 (Bu Pazar ) yeniden açılıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Borsa BaşkaNI Neşet YAVUZ"Şap hastalığının yayılmasını önlemek amacıyla kapalı bulunan Kırşehir Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı Hastalığın ortadan kalkmış olması sebebi ile bu pazardan itibaren yeniden açılacağını bildirdi.Başkan YAVUZ yaptığı açıklamada, “İlimiz Hayvan Sağlığı Zabıta Komisyonu’nca Ticaret Borsası’na ait Canlı Hayvan Pazarı Yeri, şap hastalığı ortadan kalkmış olması sebebi ile bu pazardan itibaren yeniden açılıyor”.dedi

Yavuz ; Hastalığın yeniden canlanmaması için Pazar yerine gelen tüccar ve mal sahiplerini de uyararak” Bütün çift tırnaklı büyük ve küçük baş hayvan türlerinde görülebilecek hastalıklı hayvanlar kesinlikle pazara alınmayacaktır, ayrıca hayvan sahiplerinin dezenfeksiyon ve karantina tedbirlerinin hastalığın bulaşmaması veya yayılmaması açısından çok önemli olduğu belirtilerek, vatandaşların bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeleri uyarısında bulundu.  

Okunma Sayısı: 2173
resim