14

Ticaret Borsası Başkanı Neşet YAVUZ Kurban bayramı sonrası açıklamalarda bulundu;
YAVUZ Borsamızda Kurban süresince 1676 büyük baş 6361 küçükbaş hayvan satışı yapıldı dedi.
Geçtiğmiz yıllara nazaran bu yıl hayvan fiyatlarında satış konusunda azalma gözlemledik.Küçükbaş kurbanlıklar 400-700 arası büyükbaş kurbanlıklar ise kişi başı gedik tabir ettiğimiz 800-1100 TL arası değişim gösterdi.
Hayvan pazarımıza Aksaray ,Nevşehir,Kayseri,Yozgat,Niğde,Adana Kars,Kastamonu,Çorum gibi illerden yoğun şekilde hayvan girişi oldu.
Yavuz Kurban Bayramı sonrası yaptığı açıklamada Ticaret Borsası olarak bayram öncesi tüm tedbirleri almıştık. Hayvan Pazarını dezenfekte ettik, sahte paraya karşı para sayma makinası sahte para seçiciyi aldık. Yine Ücretsiz kantar hizmeti verdik ki kurban satıcıları da kurban alıcıları da yanılmasınlar satılan ve alınan kurbanlıkların gerçek değeri belli olsun diye.
Öte yandan veterinerlik hizmetlerimize ek olarak gebelik muayenesi için hayvan ultrason cihazını da bayramdan önce vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştuk bu cihaz gebelik muayenesinde 20 güne kadar gebe hayvanı tespit edebilmektedir.
Sevindirici bir hususta Herhangi bir hırsızlık sahte para gasp ve benzeri olayın yaşanmamış olmasıdır. Bu konuda emniyet müdürlüğümüze de yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Okunma Sayısı: 3099
resim