26

Borsamız Kırşehir Genç Girişimcilerine KOSGEB 'ten bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Geçtiğimiz Günlerde Kırşehir Ticaret Borsası Genç Girişimciler Kurulu üyelerine KOSGEB uzmanlarınca Devlet Destekleri kapsamında KOBİ Proje Destek Programı Proje Teklif Çağrısı hakkında bilgi verildi.

Kırşehir Ticaret Borsası Toplantı Salonunda Gerçekleşen Eğitime Borsa adına Genel Sekreter Battal Çelik katılırken Genç Girişimciler Kurulundan Kurul Başkanı Abdurrahman Başak ,Başkan Yardımcıları ve Genç girişimciler kurulu üyelerinin tamamı katıldı.

Toplantıda KOSGEB adına Uzman Yardımcıları Elçin Yonarca ve Yusuf Aslan katılırken Halk Bank Kobi Uzmanı Süha Berk katıldılar.

Toplantıda Kobilerin Çağrı Başlığı adı altında Yönetim Becerilerini ve Kurumsal Yetkinliklerini Geliştirmek, Kobilerin Markaya Yönlendirilmesi , Çağrı açılış Kapanış tarihleri ,Proje Başvuruları , Destek Şartları ve ilgili bilgiler hakkında geniş kapsamlı bilgiler verildi.

KOSGEB destek üst sınırının 150.000.TL olduğu çağrının kapanış tarihinin 20 mart 2015 olduğu belirtilirken detaylı bilgi ve dokümanların Kırşehir KOSGEB hizmet birimlerinden elde edilebileceği gibi www.kosgeb.goc.tr adresinden de bilgilere ulaşılabileceği açıklandı. Yaklaşık 2 saat suren toplantının ardından Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Başak ; Genç girişimcilerin KOSGEB ve Devlet desteklerinden istifade etmek amacı ile ilimiz genç girişimcilerinin bu desteklere maksimum düzeyde başvuru yapmaları gerektiğini dile getirdi.

Ticaret Borsası Genel Sekreteri Battal Çelik ise "Gerek Devlet Desteklerinin ve gerekse de KOSGEB desteklerinin Genç Girişimci üyelerimize daha kapsamlı bir şekilde anlatılabilmesi , destek bilincinin oluşması ve müracaatların zamanında yapılabilmesi için yapılan bu tür toplantıların çok katkı sağladığını bilmekteyiz.Bu anlamda daha evvel diğer üyelerimize de vermiş olduğumuz bu ve buna benzer eğitimlerin bundan sonrada artarak devam edecek.Bu itibarla toplantımızda bize destek olan Kırşehir KOSGEB Uzmanlarından Elçin Yonarca ve Yusuf Aslan a ve Halk bankası Kırşehir Şubesi adına Uzman Süha Berk e teşekkür ediyorum "dedi.

 


KIRŞEHİR TİCARET BORSASI

 

Okunma Sayısı: 2437
resim