31

 BORSALAR ARASI KIYASLAMA YAPILDI…

 

Geçtiğimiz günlerde Kırşehir Ticaret Borsası, Nizip Ticaret Borsası, Kızıltepe Ticaret Borsası ve Şanlıurfa Ticaret Borsası arasında geniş kapsamlı bir kıyaslama toplantısı gerçekleştirildi. Nizip Ticaret Borsasının ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Nizip Ticaret Borsası, Kırşehir Ticaret Borsası, Kızıltepe Ticaret Borsası Genel Sekreterleri ve Akreditasyondan sorumlu personeller katıldı.

Kıyaslama toplantısının ilk aşaması Nizip Ticaret Borsasında gerçekleştirildi.

 

Gerçekleştirilen ilk toplantıya her üç Borsanın Genel Sekreterleri, Genel Sekreter yardımcıları, tescil, sicil ve muhasebe memurları katıldı. Ayrıca Databank yazılım ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

 

Kıyaslama toplantısının ikinci aşamasında katılımcı borsalar hep birlikte Şanlıurfa Ticaret Borsası’na geçti. Burada Borsalar ikinci bir toplantı daha gerçekleştirmiş oldu. Yapılan her iki kıyaslama toplantısında da borsaların iş hacimleri, iş alanları, akreditasyon sistemi çerçevesinde yapılan düzenlemeler, çalışmalar, yapılması düşünülen yenilikler paylaşıldı. Ayrıca Borsalar arasındaki farklı ve iyi uygulamalar anlatıldı.

Okunma Sayısı: 1685
resim