19

 KIRŞEHİR BORSA VE ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA…
Ülkemizin birliğine ve demokrasimize karşı gerçekleştirilen darbe teşebbüsü sonrasında Türkiye’de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak 81 il’de aynı anda saat 11 de ortak basın açıklaması yaptılar. 
Kırşehir Ticaret Borsası ,Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ,Kaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Mucur Ticaret ve Sanayi Odası ortak bildiriyi Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda yaptı.
Bildiriye Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Yavuz ve yönetim Kurulu üyeleri,Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioglu ve Yönetim Kurulu üyeleri,Kaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Can ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Mucur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Çağlayan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile personeller katıldı.
Basına açıklamayı Ticaret Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu yaptı ve şunları söyledi “Kırşehir de bulunan Odalar ve Borsamız ile birlikte tüm Türkiye’de aynı anda 365 oda ve borsa ile birlikte darbeye karşı ortak bir bildiri yapıyoruz ve tepkilerimizi dile getiriyoruz. 15/07/2016 Cuma gecesi ülkemizde yaşanan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen bir grup askerin milli iradeye darbe yapmak istemiştir. Halkımız demokrasiye sahip çıkarak hain darbe girişimine canı pahasına engellemiştir. Türk milleti darbeye hayır diyerek demokrasiye ne kadar önem verdiğine ve gerekirse demokrasi için canını feda edeceğini göstermiştir. Ülkemizin huzurunu ve güven ortamını bozan hainlere en ağır şekilde cezalarını çekeceklerine inanıyor, darbe girişiminde hayatını kaybetmiş şehitlerimize Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar dilerim. Umuyor ve diliyoruz ki bir daha böyle şeyleri ülkemiz yaşamaz.”dedi.
Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur.

Okunma Sayısı: 1562
resim