11

 Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz İstanbul’da düzenlenen, çok sayıda şehit ve yaralı verdiğimiz hain terör saldırısına ilişkin bir mesaj yayınladı.

Yavuz mesajında,"Terörü ve bundan medet umanları lanetliyoruz,terör hiç kimseye fayda getirmeyecektir bu bir insanlık suçudur.​

“Dün gece terör, alçak yüzünü bir kez daha gösterdi. Maalesef milletimize ve bütün insanlığa büyük bir acı daha yaşatıldı. Yüreklerimiz yandı.Hiç bir inanç, masum canlara kıymaya izin vermez. Hiçbir maddi, manevi, siyasi amaç, öldürmek üzerine tasarlanamaz. Bunu yapan insan olmaz. 

Bu mübarek Mevlid Kandili gününde başta İstanbul’da kaybettiğimiz canlarımıza, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum. ‘Bir insanı öldüren, bütün insanlığı öldürmüş gibidir’ diyen bir inancın mensupları olarak, bugün bu saldırıya maruz kalan polislerimiz ve sivil vatandaşlarımız için, onların yakınları için ve milletimizin bekası için hep beraber dua edeceğiz. 

Devletimizin bu acılara sebep olanlardan hesap soracağına inancımız ise tamdır.

 

Terör, bizden canlar alabilir ama asla birlik ve beraberliğimizi, birlikte aydınlık yarınlara yürüme kararlılığımızı değiştiremez.

Milletimizin başı sağ olsun." dedi...

 

Okunma Sayısı: 1377
resim