24

 BORSA’DAN HALEP'E YARDIM…

Kırşehir Valiliğimizce Suriye'nin Halep şehrinde yaşanan iç savaş nedeniyle zor durumda bulunan mazlumlara destek olmak amacıyla başlatılan Yardım Kampanyasına Ticaret Borsasından battaniye yardımı yapıldı…

Kampanya kapsamında açılan Halep Yardımlarına Yardım Kabul Merkezi’ne Ticaret Borsası tarafından 370 adet battaniye yardımı yapıldı. Yapılan bu yardımların yarısın borsa tarafından karşılanırken kalan yarısının parası yönetim kurulu Üyeleri tarafından karşılandı.

Battaniyelerin teslim törenine katılan Kırşehir Valisi Sayın Necati Şentürk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ecdadımızın emanetine yardım etmenin insanlık görevimiz olduğunu söyledi.

Sofrası ve kapısı mazlumlara her zaman açık olan Ahiler diyarı Kırşehir’in kampanyaya duyarsız kalmayacağına inandığını belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk, “Kırşehir, bu tür yardım kampanyalarında en çok yardım eden illerin başında gelmektedir. Biz de Kırşehir’de, Halep’te zor günler geçiren soydaşlarımızın, kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek maksadıyla yardım kampanyası başlattık.

Türk Milleti, tarih boyunca mağdurlara, zulme uğramışlara kucak açmış, yardım etmiştir. Ahiler diyarı Kırşehir’de de evinden, yurdundan ayrılmış yetimlere, dullara, hastalara, mazlumlara yardım toplayıp göndereceğiz. Kırşehirlilere yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Sağ olsunlar Ticaret Borsası da tüm kampanyalarda olduğu gibi bu kampanya da yardımlarını esirgemediler. Biz battaniye ihtiyacı olduğunu Borsa Başkanı Neşet beye ilettik sağ olsun onlarda gereken hassasiyeti gösterdiler ve bu kampanya kapsamında 370 adet battaniye bize teslim ettiler. Bizde burada Borsanın Genel Sekreteri Battal Çelik’e yapılan yardımın makbuzunu teslim ettik.

Bu vesile ile başta Ticaret Borsamızın Başkanı Neşet Yavuz olmak üzere maddi destek olan Borsa Yönetim Kurulu Üyelerine ve Borsamıza teşekkür ediyorum “dedi.

Okunma Sayısı: 1472
resim