22

 MİLLİ SEFERBERLİK BAŞLIYOR…!

Çalışma hayatında Milli Seferberlik başlıyor.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyib Erdoğan’ın çağrısı üzerine ülke genelinde iş hayatında milli seferberlik başlatıldı. Dün konu ile ilgili olarak Ahievran Üniversitesinde geniş kapsamlı bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AhiEvran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Kaymakamlar,Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz ,Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk, OSB Bölge Müdürü Mustafa Avkapan, , ilçelerin Ticaret ve Sanayi Odası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanları ile iş adamları,İş-Kur İl Müdürü Metin Ülgen Kaya ve daire müdürleri ve Borsamızın meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Vali Necati Şentürk, Türkiye’nin kalkınmasının ancak üretimle ve sanayileşme ile mümkün olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma hayatında ilan ettiği milli seferberlik için Kırşehir’deki bütün işverenlerden destek beklediğini belirten Vali Necati Şentürk, “15 Temmuz’da hain bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Fakat bu darbe girişimi, Türk milletinin güçlü iradesiyle atlatıldı. Bu darbe girişiminin arkasında uluslararası güçler de vardı. Bu darbe girişimi başarılı olsaydı, bu topraklarda gözü olanların emelleri gerçekleşecekti. Türk milleti, oyunlarını başlarına çevirdi. Ülkemiz günümüzde çok güçlü bir devlettir. Türkiye, birçok cephede hâlâ mücadele vermektedir. Ülkemize diz çöktüremeyenler Türkiye’nin ekonomisini vurmaya başladılar. Ülke olarak olağanüstü bir dönemden geçmekteyiz. Bu dönemde herkesin fedakârlık yapması gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, her işveren bir işsizi çalıştırsa ülkede işsizlik oranı çok azalır. Bunun için de esnafımıza, iş adamlarımıza bir teşvik vermek gerekiyordu. Bu bağlamda çeşitli kararlar alındı. Mesela yasada yapılan değişikliklerle; işveren, İş-Kur’a kayıtlı işsiz birini çalıştırıyorsa, o işverene günlük 22 TL katkıda bulunuyor. Kırşehir’de işyerlerinin iş gücüne ihtiyaç var. Devletimizin de desteğiyle bu sıkıntıları en kısa sürede atlatacağız. Bu dönemde herkes elinden gayreti göstersin.” dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de konuşmasında, “Sayın Cumhurbaşkanımız, geçirdiğimiz bu zor dönemde, ülke genelinde işveren konumundaki işadamlarımızın gücünü kullanarak istihdamını artırması ve ülkemizin kalkınmasına destek olması adına seferberlik başlatmıştır. Milletimizin dik duruşu sayesinde atlattığımız 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından ülkemiz zor bir dönemden geçmektedir. 15 Temmuz’da başarılı olamayan bu yapı, ülkemizi ekonomik açıdan darboğaza sokarak amaçlarına ulaşmak gibi bir niyet içerisindeler. Fakat bizlere düşen görev 15 Temmuzdaki o ruhla, sımsıkı birbirimize sarılarak bu süreci atlatmaktır. Kırşehir’de Organize Sanayi Bölgemizde yatırımcı kuruluşlarımız var. Umarım önümüzdeki dönemde bu yatırımlar daha da artacak. Kırşehir’de yatırım yapabilmek için yatırımcıların Kırşehir’in güzel olması, yaşam alanlarının oluşması, sosyal hayatın renkli olması, eğitim ve ulaşım durumlarının gelişmiş olması gibi kriterleri var. Amacımız, Kırşehir’i daha yaşanabilir bir hale getirmektir. Demokrasinin temeli ekonomidir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iş adamlarımıza ve yatırımcılara verdiğimiz destekler devam edecektir.” şeklinde konuştu.Toplantı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’nın “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik 687 Sayılı KHK ile İşveren Teşviği” konulu sunumu ile sona erdi. 

Okunma Sayısı: 1383
resim