13

  

BELEDİYE BAŞKANI STK’LARI BİLGİLENDİRDİ…

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri, Ticaret Borsası ve Organize Sanayi iş adamalarına Belediye çalışmaları hakkında bir sunum yaptı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci geçtiğimiz gün Kırşehir’deki STK temsilcilerine bilgi verdi. Kırşehir Ticaret Borsasından Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Yavuz ve Kurul üyeleri katılırken Ticaret ve Sanayi Odası ile Organize Sanayi Bölgesi İş adamları temsilcileri katıldı. Uzunca bir sunum yapan Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci şunları söyledi“8 yıldır çalışmalarımız hakkında sunum yapıyoruz. Burada yaptığımız projeleri ve devam eden çalışmalarımız hakkında sizlere bilgi veriyoruz. Sunum faydaları oluyor. Biz yaptığımız çalışmalarda eksiklerimizi sizlerin fikirlerini alarak eksiklerimizi görüyoruz.

Kırşehir'de 30 yıldır yapılan her şeyi yaptık. Risk alarak içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon, jeotermal, Telekom, medaş, ana ishale hattı değişti. Alt yapı için 100 trilyon para harcadık. Belediye Başkanları hep altyapıdan kaçar. 100 trilyon harcıyorsun karşılığında tebrik ve teşekkür almak gerekirken alt yapıda toz, çamur oldu tenkit ve şikayet. Bizler günü kurtaracak işler yapmadık. "diye konuştu .

Halkın seçtiği ve halka hesap veren kişilere yetki verilmesi gereğini anlatan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "Oluşması gereken sistemi Türkiye geneline yaymamız gerekir. Seçtiğimiz kişinin güçlü şekilde Ankara'da halkına hizmet etmesi gerekir. CHP'li kardeşlerimiz diyorlar ki 'Tayyip Erdoğan'ı seviyoruz. Ama ondan sonra ne olacak.' Sistem 2019 sonrası hayata geçecek. Mesele kişi meselesi değil, doğru kişiyi seçebilme meselesidir. Ankara'ya gönderdiğimiz kişi, medyadan yargıdan askerden korkup da kontrol altına girmesin. Herkesin görüş ve fikri olacak ama herkes de tarafsızlığını koruyacak. Nasıl ki ben Belediyenin daha işler hale gelmesi için gereksiz görülen müdürlükler yerine gerekli müdürlükler kuruyorsam, Cumhurbaşkanı da aynı işlemi yapacak. Bir arkadaşa, Cumhurbaşkanı ve Başbakanın yetkilerini birleştir. Artan bir yetki söyle ben hayır diyeyim. Ama ben azalan birçok yetki söylersem sen gazeteci olarak evet dermisin dedim. Cevap alamadım. Cumhurbaşkanını eski sistemle yargılayamıyoruz. Yeni oluşacak sistemle yargılayabileceğiz.” ifadelerini kullandı. Seçimlerin toplumun gelişimi açısından önemli olduğunu belirten ve İş Adamlarına anlatan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Kendiler ile tezat düşüyorlar. Bu siyasi bir mesele değildir. Türkiye'nin istikrarlı yönetilmesi meselesidir. Halk olarak bir tercihte bulunuyorum. Ama sonrasında kaos çıkıyor. Bizlerin kaybedecek zamanı yok. Kırşehir'de 2 belediye başkanı 2 vali olsa kargaşa olur. Evet, yetki tek kişide olacak ve halkın seçtiği kişi de olacak. Şili'den gelen kampanya yönetmeni 'bir hafta içerisinde neye hayır' denildiğini anlamadı ve gitti. Türkiye’de seçim kazanmak bir başarıdır. Sloganik laflarla hayır denilmez. Bazı konularda sistemin değişmesi gerekir. Anayasanın değişmesi gereğini Türkiye'de herkes söylüyor. Önyargılı olmadan değişimi yapılacak maddeleri de çok iyi okuyun ve görün."dedi

Okunma Sayısı: 1203
resim