17

 BAŞKAN YAVUZ REFERANDUMU DEĞERLENDİRDİ...

Kırşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Yavuz referandumu değerlendirdi. Referandum sürecinin tamamlanmasıyla önemli bir belirsizliğin geride bırakıldığını belirten Yavuz açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Türkiye’de bir defa daha demokratik süreçler işlemiş, milli irade tecelli etmiş ve milletimiz ferasetiyle tercihini yapmıştır. Referandum sorunsuz bir şekilde tamamlanması en güzel olan durumdur.
Devletteki çarkların hızlanmasını ve bunun özel sektöre olumlu yansımasını bekliyoruz. Referandum sürecinin tamamlanmasıyla önemli bir belirsizlik geride bırakılmıştır. Özel sektörümüz bundan sonra önünü daha rahat görebilecek, daha rahat risk alarak yatırım yapabilecektir.
İçeride ve dışarıda ülkemize karşı oluşturulmak istenen olumsuz algıları değiştirip yatırımcıların güvenini yeniden artırmak ve ülkemizi zenginleştirme hamlesine devam etmek için reform sürecini canlandırmalı, hep birlikte çalışarak hazırlayacağımız yeni büyüme hikâyemizi tüm dünyaya gösterebilmeliyiz. Bizler Ticaret erbapları olarak her zaman istikrardan yanayız. Devlette çift başlılık olmamalı. Bu vesile ile Referandumda Evet diyen kadar hayır diyenlerde bu memleketin evlatlarıdır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ayrıştırmalardan, kutuplaştırmalardan uzak durulmalıdır. Bu gün bizlere düşen daha çok üretim daha çok iş ve çalışma ve güçlü bir Türkiye demeliyiz.Bu referandumun başta ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum”.

 
Okunma Sayısı: 1055
resim