01

 BAŞKAN STK’LARA AÇIKLAMA YAPTI…
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir’deki Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya gelerek Belediye faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 
Toplantıya ilimizdeki STK temsilcileri katıldı.
Ticaret Borsası adına Borsa Başkanı Neşet Yavuz’unda katıldığı toplantıda Başkan Bahçeci şunları söyledi;” Her düzenli yıl olarak dokuz yıldır aksatmadan faaliyet sunumlarımızı gerçekleştiriyoruz. Ocak ayından başlayarak Nisan ayına kadar toplumun farklı kesimleri ile bir araya geleceğiz. Bizler toplumu her kesimine ulaşmaya çalışıyoruz. Dokuz yıldır faaliyetlerimizde halkla ilişkiler arasında bana en etkili olanı hangi derseniz bu faaliyet sunumlarını söylerim. Kendimize rehber edindiğimiz bir sözümüz var. Halkı dinlemeyen siyasetçiler, gemiyi karaya oturtmaya mahkûmdur. Eğer siz halkın ne istediğini ve ne istemediğini bilmezseniz o zaman kendinize doğru politikalar belirleyemezsiniz. Biz dokuz yıldır faaliyet sunumlarımızdan o kadar çok faydalandık ki yılda bir defa da olsa toplumun farklı kesimleri ile bir araya gelerek çalışmalarımızı anlatıyoruz. 
Başkan Bahçeci, Şehrimiz adına ekibimizle birlikte gece gündüz çalışıyoruz ve her türlü zorluğa rağmen çalışmaya devam ediyoruz. Dokuz yılda baktığımızda uğramadığımız iftira, duymadığımız dedikodu, çamur hakkımızda duymadığımız hiçbir şey kalmadı. Dedikodunun gündem belirlediği değil, hizmetin ve yapılan işin şehre katkının konuşulduğu bir şehir olmamız lazım. Bu şehrin kaderini dedikoduculara mahkûm etmeyeceğiz. Biz bir hizmet çıtası koyduk, bundan sonra gelecek her kes bizden daha fazla üretmek zorunda ki toplumun gözüne girsin. Dokuz yıldır kimseye kin gütmeden ama duruşta sergileyerek dikleşmeden dik durarak yaptığımız işin hakkıyla yapmak istiyoruz. 
Başkan Bahçeci, Makam hırsı kesinlikle yapmıyoruz. Bazen bana soruyorlar. Milletvekilliğine aday olacakmışsınız diye. Kesinlikle Milletvekili olmayacağım böyle amacım ve gayem yok. Nefsime sorarsanız bugün siyaseti bırakırım işime gücüme bakarım ama şehir olarak bizim kişisel menfaatlerimizin önüne, şehrin menfaatlerini koymazsak şehir olma şansımız yok. Herkes kişisel menfaat peşinde koşarsa, senin çıkarın, benim çıkarım derse o zaman sıkıntı başlar. Particilik, bölgecilik, adam kayırmacılık yapmaya kalkarsak o zaman bu yapılan işleri de hiçbir kıymeti olmaz. Biz şimdi ulaşım problemini çözmemiz lazım. Eğer ulaşım problemini çözmezsek modern bir şehir olamazsınız. Dolmuşçularla görüşüp duruyoruz. Arkamızdan söylemedikleri kalmadı. Sürekli arkamızdan konuşup duruyorlar ama her şeye rağmen susuyoruz. Ama bir şekil ulaşım problemini çözmemiz lazım onu da inşallah çözeceğiz. Birinci merkezimiz eski sanayi bölgesi Camisi, kültür merkezi, bilim merkezinin olacağı bir merkez olacak. İkinci merkezimiz Ağa bayır olacak orada yeni bir şehir merkezi oluşturacağız. Yeşil alanını, oto parkını çözmüş bir şekilde olacak. Japon bahçesi, Türk bahçesi, üniversitesi, yeni termal yatırımlarıyla yeni bir merkez olacak. Üçüncü merkezimiz Kent Parkın devamı meytaş’a kadar olan bölüm. Bu merkezimize 2 şer ve 3 er katlı konaklar şeklinde kerpiç evler yapmayı planlıyoruz. Belediye Başkanı olduğumda 98.000 nüfuslu bir şehirdik. Şimdi nüfusumuz 137.000 oldu.5000 artış var. Organize Sanayii bölgesinin yerini de genişleterek Petlasa devredeceğiz, onlarda ciddi bir yatırım yapacaklar. Kırşehir’in önü açık, Kırşehir’e inanın ve güvenin. Korkaklar ve pısırıklar hiçbir şey yapamazlar. 
Çalışmayan insanlar hata yapmaz. Bizler çalışmasaydık şehri kazımasaydık hata yapar mıydık, su borusu patlar mıydı, patlamazdı. İhale yapmayan, para harcamayan, imza atmayan insana müfettiş gelmez. Kendi şehrimizde STK’larla, iş adamları ile Kamuda görev yapanları ile, Siyasetçileriyle, İdarecileriyle birlik olarak hareket etmemiz son derece önemli. Bizim konuşamayacağımız ve cevap veremeyeceğimiz hiçbir şey yok. Hep çarşıda yız ve halkımızla iç iç içeyiz. Biz birinci sıraya ülkemizi, ikinci sıraya şehrimizi koyuyoruz. 
Başkan Bahçeci, Şehir için çalışanların arkasında durmamız lazım. Bu şehir için kim çalışıyorsa, kim risk alıyorsa, kim her şeyini göze alarak bu şehir için koşturuyorsa o kişinin arkasında durun. Laf salatası yapan makam peşinde koşan kişileri pofpoflamayı bırakın. Kırşehir’in geleceği adına biz inisiyatif almaya devam edeceğiz. Bu şehir hepimizin, bu şehir güzelleştikçe bundan fayda görüyoruz. Yaptığımız projeleri MHP’li,CHP’li bana oy veren de kullanıyor veremeyen de kullanıyor. Hizmetin partisi ve siyaseti olmaz. 2014 seçimlerinde bana hiç kimse çalışmadın demedi, çaldın çırptın ihalede yolsuzluk yaptın demedi. Sadece dedikodu ile yıpratmaya çalıştırlar ama başarılı olamadılar dedi.

Okunma Sayısı: 960
resim