15

VALİ AKIN BORSAYI ZİYARET ETTİ…

 

Kırşehir Valisi İbrahim Akın Ticaret Borsasını ziyaret etti.

Kırşehir Valiliğine yeni atanan ve hoş geldin ziyaretlerine iadeyi ziyarette bulunan Kırşehir Valisi İbrahim Akın Kırşehir Ticaret Borsasını ziyaret ederek Ticaret Borsası Meclis toplantısına katılarak borsa başkanı Neşet Yavuz’dan borsanın çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ziyarette Borsada Meclis Başkanı Süleyman Kaya, Meclis Başkan Yardımcısı Necattin Torun, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Atilla Tan, Yönetim Kurulu Üyeleri Şaban Çelik, Ömer Güzel, Meclis Üyeleri Mustafa Şahin, Yurttaş, Hayri Akyol, Mevlüt Toprak, Kemal Yavuz ve Genel Sekreter Battal Çelik hazır bulundular.

Neşet Yavuz Borsanın çalışmaları hakkında geniş kapsamlı bilgi verirken şunları söyledi; Ticaret borsamız henüz 23 yıllık bir borsa olmasına rağmen atıl vaziyette bulunan hayvan pazarını şehir merkezinden kaldırıp şu anki kompleks üzerine kurduk kapasitesi 15.000 Büyük baş 20000 küçük baş, aynı anda 250 araç yükleme ve indirme yapabilmekte elektronik kantar mevcut. Diğer yandan yine şehir merkezinde bulunan buğday pazarını da borsamız Tarım Ticaret Merkezi olarak yeniden dizayn ettik ve şuan 43 adet her biri 1000 ton kapasiteli hububat depolarımız mevcut. Bu iki kompleks için yaklaşık 80000 m2 arazi tahsis ettik. Ayrıca son derece modern bir hayvan satış salonunu da ilimize kazandırdık.

Hayvan Pazarımız şuan ülkemizin en büyük ve kapasiteli pazarlarından bir tanesi. dedi.

Ziyaret sırasında konuşan Valimiz Sayın İbrahim Akın, tarım ve hayvancılık konusunda sürekli gelişen Kırşehir’de, Ticaret Borsası’nın üreticiler ve kurumlar arasında birleştirici güç olması gerektiğini söyledi.

Vali Akın ise şunları söyledi”Tarım ve hayvancılık sektörünün çağın gereğine uygun şekilde modern tekniklerle yürütülmesinin önemine işaret eden Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Bu konuda yapılan çalışmalarda Ticaret Borsası’na önemli görevler düşmektedir. Tarım İl Müdürlüğü ve Orman İl Müdürlüğü eliyle yürütülen resmî görevlerin yanı sıra ilimizde çiftçilerimizin yaşadıkları sorunların takip edilerek çözüme kavuşması noktasında işlemler yürüten kurumlarımızdan birisi de Ticaret Borsasıdır. Çiftçilerimizin yaptığı üretimin kalitesini artırmak ve üreticilerimizi daha da bilinçlendirmek adına yürütülen projelerin büyük bölümünde Ticaret Borsası da yer almaktadır. Sahip olduğu potansiyel ile ticari gelişime açık olan Kırşehir’de, Ticaret Borsası’nın üreticiler ve kurumlar arasında birleştirici güç olmasını diliyorum.” dedi.

2 saatten uzun süren sohbette Kırşehir Valisi Akın’a üzerinde Kırşehir Ahi Evran Külliyesinin bulunduğu plaket takdim edildi. Topluca çekinilen resimlerin ardından ziyaret son buldu.

 

Okunma Sayısı: 642
resim