20

 Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz, bayramların sevgi, kardeşlik ve paylaşmanın ön plana çıktığı çok özel günler olduğunu söyledi.​

Yavuz mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Bir kez daha mübarek Kurban Bayramı’nı idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dayanışma ve kardeşlik duygularını büyütmek için en güzel vesile olan bayramlar; iyiliklerin kötülüğü, barışın savaşı, doğrunun yanlışı, sevginin nefreti yeneceğine olan inancın kutlamasıdır.

 

‘İnsanların en hayırlısı, insana faydalı olandır’ anlayışını şiar edinmiş bir toplumun mensupları olarak, yardımlaşma ve dayanışmanın getirdiği güzelliğin ve güç birliğinin daima farkında olmak zorundayız.

 

Toplumları güçlü kılan, fertlerini bir arada tutan bağların sağlamlığıdır. Bu bağları sağlam kılan da şüphesiz insanların birbirine karşı hoşgörü içerisinde olması, kederde ve sevinçte paylaşımcı olması, birbirini sevmekten asla vazgeçmemesidir.

 

Kurban Bayramı, paylaşmayı, kardeşliği, dayanışmayı anlatır.

Özünde sevgi ve huzur vardır.

Bizim de en büyük zenginliğimiz sevgidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Borsamız üyeleri olmak üzeri ,iş dünyamız ve bütün Türk İslam âleminin Kurban Bayramını kutlar; birlik ve beraberlik içerisinde, barış ve sevgi dolu nice bayramlara ulaşmayı dilerim.”

 

Okunma Sayısı: 647
resim