17

Kırşehir Ticaret Borsası yetkilileri "Akreditasyon Sistemi" çerçevesinde Tarsus Ticaret Borsası'nı ziyarette etti.

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya'nın ev sahipliğinde ziyaret heyetini Borsa'dan Genel Sekreter Hasan Şanlı, Akreditasyon Sorumlusu Cumali Erdoğan ve Kalite Yönetim Sorumlusu Elif Köksal karşıladı.

Kırşehir Ticaret Borsasından ise Meclis Başkan Yardımcısı Şaban Çelik, Genel Sekreter Battal Çelik, Kalite Yönetim Temsilcisi Zeynep Yıldırım, Muamelat ve Tescil Şefi Mustafa Mahlut ve idari personellerden oluşan heyet katıldı.

Tarsus Borsası Başkan Murat Kaya, "Borsamızın kalite ve akreditasyon sistemi sürecinde personellerimiz katkısı büyüktür. Bizler onların bu özverili çalışmalarında kimi zaman rehberlik ettik, kimi zamanda yönetişim içinde bulunduk. Birbirimizi dinledik, somut ve asli kanıtlarla yolumuza devam ettik. Bizler kurumumuz adına Tarsus için güzel ve yararlı işler yapabilirsek varız, Borsamızı ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz " dedi.

Kırşehir Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Şaban Çelik ise "Bizlerde Kırşehir Ticaret Borsası olarak Akreditasyon sisteminde bulunmaktayız bu vesile ile bulunduğumuz yerin ne durumda olduğunu ölçme anlamında geçen dönem A sınıfı Akredite olmuş Tarsus Ticaret Borsasını ziyaret ettik. Bu ziyaret bizlere ziyadesi ile faydalı oldu. Gerek bizim iyi uygulamalarımız ve gerekse de Tarsus Borsasının iyi uygulamalarını değerlendirdik. Bu vesile ile bu tür ziyaretlerin hem borsalar arası ilişki anlamında da hem de kıyaslama anlamında da çok değerli olmaktadır. Önümüzdeki kasım ayında akreditasyon denetimine girecek olmamız sebebi ile eksikliklerimizi de hızla tamamlamaktayız." dedi.

Kırşehir Ticaret Borsası Battal ÇELİK ise şunları söyledi "Bu gün Gerçekleştirdiğimiz bu ziyarette iki Borsanın Kalite Yönetim Sistemi ve Akreditasyon Sistemi, Kıyaslama Çalışması ve Borsamız ile Tarsus Borsasının iyi uygulamalarını kapsayan bir sunum gerçekleştirilmiş karşılıklı bilgi paylaşımında bulunulmuştur. Borsaların işlevleri ve işlemlerinin karşılaştırılması, Tescil muamelat, stok, istatistiki, iyi ve başarılı uygulama çalışmaları üzerine karşılaştırmalar ve kıyaslamalar gerçekleştirildi. TOBB Akreditasyon Sistemi ile ilgili bilgi ve belge paylaşımları sağlandı" dedi.

Okunma Sayısı: 2680
resim