29

TİCARET BORSASI BAŞKANI NEŞET YAVUZ:
- " VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDUR EDİLMEMESİ İÇİN HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALDIK "


- CANLI HAYVAN PAZARI GÜVENLİK KAMERASIYLA KORUNUYOR
- SAHTE PARA VE HAYVAN HIRSIZLIKLARINA KARŞI GÜVENLİK TEDBİRLERİ ARTIRILDI
- HAYVAN PAZARINA SON BİR AYDA 8 BİN BÜYÜK, 9 BİN KÜÇÜKBAŞ HAYVAN GİRİŞ YAPTI

Kırşehir Ticaret Borsasından yapılan açıklamada, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle canlı hayvan Pazar yerinin 29 Eylül 2014 tarihinden bayramın ikinci gününe kadar açık tutulacağı kaydedildi. Bu süre içerisinde borsada çalışan memurların tamamının ve veteriner hekimin görevli olacağını kaydeden Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz, " Halkımızın kurbanlık hayvanlarını sağlıklı bir şekilde temin etmeleri için tüm borsa personeli ile Veteriner Hekim kontrolünde kurban satışları devam etmekte. Canlı Hayvan Pazarında, vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir alım-satım yapması için borsamız tarafından gerekli tüm tedbirler alındı " dedi.

Hayvan pazarına giriş ve çıkışların güvenlik kameraları ile kontrol altına alındığını kaydeden Yavuz," Pazaryerine giriş ve çıkışları kontrol altına almak için ve hayvan satışlarının olduğu alanlarda toplam 8 adet güvenlik kamerası kurduk. Kameralar sayesinde kaçak ve hırsızlık olaylarını büyük oranda önledik ayrıca giriş kapısında veteriner hekim kulak küpesiz ve sağlık raporları olmayan kurbanları tespit edecek ve anında müdahale edeceğiz ve kesinlikle pazara girişlerine izin verilmeyecek.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğümüzden de kurban satış sebebi ile gerek trafik sıkışıklığı ve gerekse de diğer güvenlik önlemleri için yardım talebinde bulunduk.
Yine Kurbanda kaçak kesim ve belediyemizin belirlediği alanların dışında kesim yapanları önleme amacı ile belediye zabıtasından da ekip istedik.

Yine kameralar sayesinde pazara sahte para ve kaçak kurban sokanları tespit edeceğiz. Bu sayede hem hırsızlık hem de dolandırıcılık olaylarına karşı önlemiş olacağız. Havyan sahipleri ve vatandaşlarımız rahatlıkla gelip alışverişlerini yapabilecek, ayrıca pazara giriş te hayvan sahiplerinin kulak küpesi ve sağlık raporlarını mutlaka yanlarında bulundurmaları gerektiği aksi taktirde pazara girişleri yapılmayacakları konusunda uyardı. " dedi.
Diğer yandan sahte paraya karşı sahte para ve sayma makinası aldık idari binamızda mevcut halkımız buradan paralarını kontrol edebilirler.
Öte yandan Kurban Bayramı olması sebebi ile Gebe hayvanların satışının önlenmesi amacı ile borsamıza ultrason (gebelik muayene cihazı) aldık, bundan da vatandaşlarımız istifade edebilirler.

Canlı Hayvan Pazarına son bir ay içerisinde yaklaşık 8 bin adet küçükbaş ile 9 bin adet büyükbaş hayvanın giriş yaptığını söyleyen Başkan Yavuz," Borsamız, gerek hayvan pazarı ile gerek idari binası ve gerekse de sosyal tesislerimizle son derece modern bir görünüme kavuştu. Vatandaşlarımıza sağlıklı mekânlarda hızlı hizmet vermekten dolayı mutluyuz ,bu vesile ile kurban bayramının üyelerimize ilimize ve ülkemize Hayır Huzur ve sağlık getirmesini diliyorum" dedi.

Okunma Sayısı: 2496
resim