28

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin Oda ve Borsalardaki sistemlerin iş dünyası nezdinde ki saygınlığının artırılmasını, Odalar ve Borsaların hizmet kalitesini geliştirilmesini ve Üyelerine ve dolayısı ile iline daha faydalı hizmet sunabilmesi amacı işle TOBB Akreditasyon Sistemi kapsamında 2014 ocak ayından sisteme dahil olan borsamız çalışmalarına nisan sonunda başlamış ve bugün itibari ile Akredite olarak çalışmalarımızın karşılığını almış bulunmaktayız.Türkiye'deki oda ve borsaların "5 yıldızlı hizmet" vermesi için fırsat oluşturan Akreditasyon Sistemi, oda ve borsalarımızın yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda markalaşmasında öncü rol üstlenmektedir.
Akreditasyon sistemi kapsamında 26.11.2014 tarihinde borsamıza yapılan denetime TOBB adına Göksü SEVİNEL, Denetmen Mehmet BESLEME katılırken, Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Yavuz'un yurt dışında olması sebebi ile katılamazken Ticaret Borsamız adına Meclis Başkanı Süleyman KAYA,Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Atilla TAN ve Davut BULUT, Yönetim Kurulu Üyeleri Nebi SARI ve Abdullah DAĞISTAN,Muhasip Üye Alaattin GÖZEL, Genel Sekreter Battal ÇELİK ve Akreditasyondan sorumlu Zeynep YILDIRIM, Mustafa MAHLUT, Recep YAZICIOĞLU, Mustafa GEVREK, Fatih ÖZDEMİR, Mehmet TUNA, Hakan YÜCE, Kenan YAVUZ,Bülent ALAN ve Fatih DAĞ katıldı.

Sabah Saat 9 da başlayan denetim öncelikle Borsanın hizmet alanları olan Canlı Hayvan Pazarı ve Hububat Borsasının tanıtımı ile başladı. Daha Sonra satış Salonu ve Laboratuarın gezilmesinin ardından Borsa Hizmet binasında denetime devam edildi.Açılış konuşmasının ardından denetim başladı.

Akşam saat 19.oo da açıklanan sonuca göre Kırşehir Ticaret Borsamız 65 üzerinden 52 puan alarak "B" sınıfı AKREDİTE BORSA olmaya hak kazandı.

TOBB Akreditasyon Sistemi denetimini başarı ile bitiren borsamız Başta Yönetim Kurulu ve Meclis Kurulumuz olmak üzere mesai mefhumu tanımayan ve özveri ile çalışan tüm personellerimiz tebrik edildi.
2015 yılı ocak ayı içerisindeki AKREDİTE ODA BORSA töreninde tüm ekip olarak bulunması kararı alındı.

Okunma Sayısı: 2758
resim