09

Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar (BALO) A.Ş. olağan mali genel kurulu yapıldı..

TOBB 'un iştiraki ile kurulan ve ortaklarının büyük kısmının oda ve borsalardan oluştuğu bizimde iştirakimiz olan Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar (BALO) A.Ş , 06.12.2014 Cumartesi günü TOBB Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun yurt dışında olması sebebi ile katılamadığı genel kurul açılış konuşmasını BALO A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Harun KARACAN yaptı.
"Türkiye'nin geleceğinde BALO çok önemli ve verimli bir aktör olacaktır " BALO A.Ş.'nin neden kurulduğunu anlatan Harun KARACAN, bu projenin Türk sanayicisinin Avrupa'ya ihracatını arttırmasının yanında Türkiye'nin önündeki 10 yılda küresel aktör olmasının ve bu coğrafyadaki ulaşım koridorlarını kontrol etmesinin anahtarlarından birisi olduğunu söyledi.
"Türkiye'nin geleceğinde BALO çok önemli ve verimli bir aktör olacaktır" diyen KARACAN, bu kadar iddialı bir işin en büyük ihtiyacının yatırım olduğunu, ilk yılları yapılanma ve yatırım ile geçirdiklerini vurgulayarak, bu yatırımların sonunda tren seferlerine başladıklarını ifade etti.
Karacan, tarifeli taşımacılığın doğasının devamlılığı ve düzenliliği gerektirdiğini belirtti. "Hedefimiz haftanın 7 günü Avrupa ile karşılıklı tarifeli yük treni seferi yapmak"
Lojistik ve taşımacılık işinin uzun vadeli vizyon gerektirdiğini ifade eden KARACAN, "Müşteri yoğunluğu arttıkça sefer sayısını da peyder pey arttıracağız. Hedefimiz haftanın 7 günü Avrupa ile karşılıklı tarifeli yük treni seferi yapmak" dedi.
Müşteri güveni konusunda, bu şirketin TOBB ve Oda-Borsaların ortaklığı ile kurulmuş olmasının piyasada en büyük güvenceleri olduğuna dikkat çeken Harun KARACAN, "Çünkü şunu gördük, şirketin ortağı TOBB dediğiniz zaman, Oda-Borsalar dediğiniz zaman müşteride kendiliğinden bir güven oluşuyor. Odalarımızın ve borsalarımızın güvenilirliğini de böylece görüyor ve ayrıca mutlu oluyoruz. Bu da aslında bu camianın itibarını, bu camianın geldiği noktayı, bizzat sizin isimlerinizin itibarını gösteriyor" ifadelerini kullandı.
KARACAN, demiryolu yük taşımacılığının, Türkiye'nin stratejik meselesi haline geldiğini söyledi.
Genel Kurula TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik YAVUZ ile TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Zeki MURZİOĞLU ve Necdet ÖZER'in yanı sıra Balo ortakları Oda Borsa Temsilcileri katılırken Borsamız adına Genel Sekreter Battal Çelik katıldı.

Okunma Sayısı: 2389
resim