13

Ticaret borsası ve Kırşehir Adliyesi "denetimde serbestlik şube müdürlüğü" ile birlikte düzenlenen "Aile içi iletişim ve empati" konulu seminer Kırşehir Adliye Sarayı konferans salonunda gerçekleşti.

Semineri Kişisel gelişim uzmanı eğitimci yazar Sıtkı ASLANHAN yaparken Adliyeden Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet ŞAHİN ağır ceza reisi Şeyhmus YEŞİLTAŞ, hakimler savcılar avukatlar, adli personelleri katılırken, ticaret borsasından yönetim kurulu üyesi Abdullah DAĞISTAN, genel sekreter Battal ÇELİK ,borsa personelleri, ticaret borsası il genç girişimciler kurulu başkanı Abdurrahman BAŞAK ve yönetim kurulu üyeleri, borsa üyeleri, İl tarım ve gıda müdürü Kenan ŞAHİN ve çok sayıda davetli katıldı.
 

Yaklaşık 2 saat süren seminerde "aile içi iletişim ve empati" ye ilişkin günümüz aile ve gençliği ile ilgili güncel örneklerle mesajlar verildi. Çocuk eğitimi ve gelişiminin ilk başlangıcının aile olduğunu ve aileye bu anlamda çok büyük görevler düştüğünü belirten ASLANHAN konuşmasında şunlara vurgu yaptı. "Teknolojinin gelişmesine paralel olarak Türk aile yapısının dejenere olduğuna aile ve çocuk ilişkilerinin önem ve özelliğini yitirmeye başladığını aynı evi paylaşan aile bireylerinin birbirlerinden habersiz bir ev ortamında hayat sürdürdüğüne değinildi. Yıllardır süregelen gelenek görenek, örf ve adetlerimiz artık çağımızda bu özelliğini yitirmiştir. Avrupa'dan entegre edilen teknolojik gelişmeler maalesef ülkemizde çok büyük ölçüde olumsuz anlamda gelişme sağlamıştır" dedi.
 

Oldukça ilgi gören seminer sonucunda cumhuriyet başsavcısı Mehmet ŞAHİN eğitimci yazar Sıtkı ASLANHAN' a bir plaket takdim etti. Yine Mehmet ŞAHİN maddi manevi katkılarından dolayı ticaret borsası adına yönetim kurulu üyesi Abdullah DAĞISTAN' a plaket verdi. Daha sonra Ticaret borsası genel sekreteri Battal ÇELİK' de günün anlamına istinaden eğitimci yazar Sıtkı ASLANHAN' a borsa adına plaket takdim etti.
 

Yoğun katılımın olduğu eğitim sonunda hatıra resimleri çekildi, katılımcıların araştırmacı yazara yeniden Kırşehir'e gelmeleri konusunda sık sık telkinlerde bulundular. Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet ŞAHİN " Bu tür eğitimlerin tekrarlanarak verilmesinin faydalı olacağını dile getirirken​, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Battal ÇELİK "bu tür eğitimlerin bundan sonra başta üyelerimiz olmak üzere, genç girişimcilerimize ve ilimiz öğrencilerine vermeye devam edeceğiz" dedi.

Okunma Sayısı: 2298
resim