20

TOBB Kırşehir Genç Girişimciler Kurulu İcra komitesi seçimi yapıldı.

Kırşehir Ticaret Borsası'nın koordinatörlüğünü yaptığı TOBB Kırşehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi yeni dönemdeki seçimli ilk toplantısını 08 Ocak 2015 tarihinde Borsamız toplantı salonunda gerçekleştirdi.
Toplantıda Kırşehir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Battal Çelik ,Genç Girişimciler Kurulu Sorumlusu Mustafa Gevrek , İcra Komitesi Üyeleri hazır bulundular.
Koordinatör Borsa Genel Sekreteri Battal Çelik icra komitesi üyelerine kurula seçilmiş olduklarından dolayı tebriklerini ve hayırlı olsun dileklerini ileterek Kırşehir Ticaret Borsası olarak her zaman kurul üyelerine destek olmaya çalışacaklarını belirtti.
Çelik yaptığı açılış konuşmasında, "Kırşehir Genç Girişimciler Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde kurulmuş olan Genç Girişimciler Kurulu ile koordineli çalışan bir kuruldur.
Kırşehir GGK, üyelerinin toplantı ve istişare sonucu belirlediği konular üzerinde, yine kendi bünyesinde oluşturduğu geçici çalışma gruplarıyla çalışmalar yapmakta ve koordinasyonunu Kırşehir Ticaret Borsası aracılığıyla yürütmektedir, bugüne kadar Kırşehir Ticaret Borsası olarak her türlü desteği vermeye çalıştıklarını ifade ederek, yeni dönemde de birlikte büyük organizasyonlara hep birlikte imza atacağız" dedi. Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesine seçilen Komite Üyelerine yeni dönemde başarılar dileyen Çelik , konuşmasının ardından Kurul üyelerine Genç Girişimciler Kurulunun amaçları ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Çalışma Usul ve Esasları hakkında bilgilendirme yaptı.
Kırşehir Ticaret Borsası, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Mucur Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapılan seçimlerin ardından İl İcra Komitesine seçilen 15 üye kendilerini tanıtarak daha sonra başkan ve başkan yardımcılarını seçti.
Yapılan oylama sonucunda TOBB Kırşehir İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanlığı'na Abdurrahman Başak seçildi. Başkan Yardımcılıklarına ise Mehmet Saçak ve Duran Aslan seçildi. Çalışma grupları başkanlıklarına ise; Murat Badem, Müfit Çağlayan ,Şaban Durdu,Uğur Büyükşahin, Mustafa Cem Beyazıt, Fevzi Umucu, Muammer Toprak, Tuncay Alakuş, Musa Çelik, Ömer Cevahir Bahadır,Gökhan Aslan seçildiler.
Seçim sonrası Başkanlığa seçilen Abdurrahman Başak, öncelikle İl İcra Komitesi üyelerine teşekkürlerini sunarak, sonucun hayırlı olması temennisinde bulundu.
Başak "öncelikle önceki dönem GGK başkanımız Çağatayhan Torun'a yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum,girişimcilik kültürünün gençler arasında gelişmesine öncülük edeceklerini ifade ederek, genç girişimciler potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi gerekmektedir. Bu anlamda İl ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunacak sektörlerde girişimde bulunulmasına yardımcı olacak tedbirleri belirleme ve bu sektörlere genç girişimcileri yönlendirme ve teşvik etme icra komitesinin öncelikli görevleri arasında yer almaktadır. Bizde Genç Girişimciler Kurulu olarak görevlerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdürmeye Kırşehir'imize kültürel sosyal ve ekonomik açıdan katkı sağlamaya çalışacağız" dedi.​

Okunma Sayısı: 2594
resim