22

Kırşehir valisi Necati  Şentürk Ticaret Borsasını ziyaret etti.

 

Beraberinde Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül ile Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz'u ziyaret ederek borsanın çalışmaları hakkında bilgi aldı.Ziyarette Borsada Meclis Başkanı Süleyman Kaya,Meclis Başkan Yardımcısı Necattin Torun,Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Atilla Tan ve Davut Bulut,Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Dağıstan ve Nebi Sarı,Meclis Üyeleri osman Seçer,​ Alaattin Gözel,Ömer Güzel,Kemal Bektaş,Ersin Kılıç ve Genel Sekreter Battal Çelik hazır bulundular.Ziyarete Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu'da katıldı.

Neşet Yavuz Borsanın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Daha sonra BiyoGaz hakkında geniş kapsamlı görüşme yapıldı. Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile ilgili olarak yeni bir Fuar alanı için belediye başkanından daha geniş bir yer talebinde Oda ve Borsa olarak istekte bulunuldu. Biyogaz içinse Borsa ve Odanın geniş kapsamlı çalışma başlatacağı belirtildi.
Diğer yandan Ticaret Borsasının, Ahiler Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle devam eden Modern Hayvan Pazarı ve otomasyon projesinin önemli olduğunu belirten Şentürk, "Kırşehir'de özellikle hayvansal alanda önemli bir potansiyel bulunuyor. Bu hacmin daha da gelişmesi için her türlü desteği vereceğiz" dedi. Borsa Başkanı Yavuz ve Oda Bakanı Ekicioğlu İlimize yapılacak her türlü çalışmada üzerlerine ne düşüyorsa fazlası ile yapmaya hazır olduklarını dile getirdiler.

Okunma Sayısı: 2335
resim