11

 STK'LARDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI...

Kırşehir deki Sivil Toplum Örgütleri ortak basın açıklaması yapıldı yapılan açıklamada şunlara yer verildi..
Ülkemizin içinden geçtiği şu hassas günlerde, ne yazık ki her gün gelen şehit haberleri yüreğimizi dağlamakta, ülkesi için, namusu için, gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimiz, bizleri dayanılmaz bir acıya boğmaktadır.

Bu vatanın birliği ve bütünlüğü için görev yaparken, hain emellerle hedef alınan güvenlik güçlerimize sahip çıkmak, bu acıyı paylaşmak, bu ülkenin her vatandaşının asli görevidir.

Bu amaçlarla, Kırşehirli hemşerilerimiz de, terörü lanetlemek ve kahraman şehitlerimize sahip çıkmak için tepkisini sokakta göstermek istemiştir. Ancak nereden geldiği, kim olduğu belli olmayan birtakım karanlık güçler tarafından olaylar akıl almaz bir boyuta gelmiş, Odalarımıza kayıtlı bazı esnaflarımızın işyerleri yakılıp, yıkılmıştır.

Kırşehir, yüzyıllardır etnik ayrışmanın yaşanmadığı, herkesin birbirine hoşgörü ve saygı duyduğu, ortak sevinçler de birlikte sevinip, ortak acılar da birlikte üzüldüğü, sevgi ve kardeşlik ikliminin her zaman hakim olduğu bir şehirdir. Bu çirkin saldırıları yapanlar, işyerleri yakılan esnaflarımızın da belirttiği gibi asla Kırşehirli değildir.

Birtakım karanlık güçler, adeta 1980 öncesinde yaşanılan ayrıştırma senaryolarını bu sefer de ilimizde ortaya koymuş, et ve tırnak gibi yaşayan halkımız ayrıştırılmaya çalışılarak, kardeşliğimiz hedef alınmak istenmiştir. Bu provokasyonlar, bu ülkenin birliğine ve bütünlüğüne zarar vermek isteyen hainlerden başka kimsenin işine yaramayacaktır. Bin yıllık kardeşliğimizi bozmak, PKK terör örgütünden başka kimsenin işine yaramayacaktır.

Tüm Dünya tarafından sevgi, barış ve kardeşlik şehri olarak anılan ilimizde bu tür manzaraları yaşamak hepimizi derin bir üzüntüye boğmuştur. Bizim yüzyıllardır derin bir sevgi ve muhabbetle yaşadığımız bu kardeşliğimizi bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğinin bilinmesini istiyoruz.

Güvenlik güçlerimizden; bu çirkin olaylara karışıp, esnafımızın iş yerlerine zarar veren, kardeşliğimize el uzatan bu kendini bilmezlerin tespit edilip, yargı önüne çıkarılmasını, bu karanlık olayların bir an önce aydınlatılmasını talep ediyoruz.

Vatandaşlarımızdan da hainlerin işine gelecek bu tür provakasyonlardan uzak durmalarını, kardeşlik iklimini bozmak isteyenlere karşı her zaman teyakkuz halinde olmalarını istiyoruz. Zaten, Kırşehir halkımız da, olayların ertesi günü, zarar gören esnafımızın yanında olduğunu, büyük bir dayanışma duygusuyla paylaşarak, sağduyulu kimliğini bir kez daha ortaya koymuştur.

Şu bilinmelidir ki; bağrından Ahi Evran-ı Veli, Yunus Emre ve Hacı Bektaş-ı Veli gibi Sevgi Erenleri’ni, sevgi türküleri denilince ilk akla gelen Neşet Ertaş’ı çıkarmış bu topraklar, bu kirli oyunlara asla gelmeyecek, yüzyıllardır olduğu gibi yine barışın, hoşgörünün ve kardeşliğin şehri olmaya devam edecektir.

Saygılarımızla…

BASIN AÇIKLAMASINA KATILAN ODALAR’IN TEMSİLCİLERİ

TİCARET VE SANAYİ ODASI: Selahattin EKİCİOĞLU(Başkan, Kenan YANIK (Yön. Kur. Üyesi) 
TİCARET BORSASI: Neşet YAVUZ(Başkan) Süleyman KAYA(Meclis Başkanı) Abdullah DAĞISTAN( Yön. Kur. Üyesi)

ESNAF ODALARI BİRLİĞİ: Bahamettin ÖZTÜRK (Başkan)

ZİRAAT ODASI: Bekir TAN (Başkan)

MUHASEBECİLER ODASI: M. İzzet DOĞAN (Başkan)

ECZACILAR ODASI: Halil DURUKAFA (Temsilci)

BAKKALLAR ODASI: Murat ZOBU (Başkan)

ŞOFÖRLER ODASI: Mehmet TEKİN (Başkan)

PAZARCILAR ODASI: M. Ali AŞÇI (Başkan)

KASAPLAR ODASI: Hasan ÜNLÜ (Başkan)

SARRAFLAR ODASI: Mustafa ÇAKIR (Başkan)

MOBİLYACILAR ODASI: Mustafa GENÇ (Başkan)

Okunma Sayısı: 2115
resim