03

 BORSA BAŞKANI SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ…


Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinin ardından yaptığı değerlendirmede, seçimlerden birinci parti olarak çıkan AK Parti’yi tebrik etti.
Borsa başkanı Yavuz yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
“1 Kasım seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.
Yüksek bir katılım oranı olan %85 in üzerinde gerçekleştirilen genel seçimlerde Milletimiz, büyük bir olgunlukla iradesini sandıkta göstermiştir.Sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde yapılan seçimlerden millet olarak olgunluk içerisinde bu seçimi de atlamış bulunmaktayız.
Ülkemiz güçlü ve sağlam bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir defa daha ortaya koymuştur.
Halkın oyunun yüzde 97 oranında Meclis'te temsil edilecek olması demokrasimizin geldiği nokta bakımından da ayrıca sevindiricidir.
Seçimlerde büyük bir başarı göstererek milletimizin teveccühünü kazanan Adalet ve Kalkınma Partisi’ni tebrik ediyorum.Bu anlamda ilimizde iki millet vekilliğini de Adalet ve Kalkınma Partisi kazanmış bulunmaktadır bu durum hükümetinde bu parti tarafından kurulacağından ilimize hizmet anlamında büyük katkı sağlanacağını umuyoruz.
Ülkemizde son 2 yılda 4 farklı seçim süreci yaşadık.
Artık yoğun seçim gündemini geride bıraktık.Bundan sonra çalışıp Ülkemizin kalkınmasına hız vermeliyiz.
Yeniden ve güçlü bir tek parti iktidarının sandıktan çıkmış olması, istikrar, huzur ve güvenin daha da güçlenmesi açısından büyük bir fırsattır.
Ülkemiz şimdi bu fırsatı kullanmalı, ekonomiye ve reformlara odaklanmalıdır.
Hepimizin aynı gemide olduğunu unutmadan, uzlaşı içinde birlikte çalışarak, istişare ederek ve ortak akıl ile tüm meselelerimizin üstesinden gelebiliriz.
Şimdi ülkemiz için hep birlikte çalışma zamanı.” dedi.
Okunma Sayısı: 1656
resim