23
Kırsal Kalkınma Destek başvuruları uzatıldı

İlimizin de içinde bulunduğu ve 24 aralık 2014 tarihinde başvuruların sonlanacağı Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım başvuruları uzatıldı.

Kırşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Yavuz yaptığı açıklamada ," Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca uygulanmakta olan programın, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Kurumu olmayan, bu nedenle de Avrupa Birliği fonlarından destek almayan Kırşehir gibi 39 il için diğer illere göre önemli avantajlar sağlanılan destek programı Tarım Bakanlığınca müracaat süresi 24 Ocak 2015'e kadar uzatıldı" dedi.
Yavuz açıklamasında : "Desteklerden yaralanmak için yatırımcıların hazırladıkları projelerle belirtilen tarihe kadar İnternet üzerinden yapabildikleri gibi bizzat Kırşehir İl Tarım Müdürlüğüne de başvurarak yapabilmektedirler. Yatırım uygulamalarına ait, inşaat işleri alım giderlerine, makine, ekipman ve malzeme alım giderlerine, hibe desteği verilecektir.Kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artmasını sağlayacak bu projelerin önemi çok fazla.
"Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni yatırım tesislerinin yapımı; tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesine yönelik yatırımlar, tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik kısmen yapılmış yatırımların tamamlanmasına yönelik yatırımlar; alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımına yönelik yatırımlar, alternatif enerji kaynaklarından jeotermal, biyogaz, güneş enerjisi üretim tesisleri, tarımsal üretime yönelik modern sabit yatırımlar ve hayvansal orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması. Görüldüğü üzere kırsal toplumda belirli bir kapasite oluşturacak bu projeler, kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerini artıracak" dedi.

Başkan Yavuz ; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın oluşturduğu Çiftçi Kayıt Sistemi veya diğer kayıt sistemlerine kayıtlı bireylerin, şirketlerin ve tarımsal amaçlı kooperatif ve birliklerin kendi aralarında ortaklık yaparak proje başvurusunda bulunabileceklerdir.Öte yandan İlimizde İPART kapsamında olmadığı ancak İlimizin bu kırsal kalkınma destekleme programına alınması neticesinde özellikle ilimiz hayvancılık ve tarımına önemli katkı sağlayacağı belirtilen bu programa ilimizde büyük katılım olmasını bekliyoruz.dedi .

Ticaret Borsası olarak üyelerimizin menfaatlerine ve dolayısı ile ilimiz ekonomisine direk katkı sağlayacak bu program için borsamızda çalışma bölümleri hazırladık, üyelerimizin bu destekten faydalanmaları için çalışmalarına yönelik olarak tüm desteği vereceğiz. Müracaat süresi 24 aralık 2014 tarihinden 24 Ocak 2015 tarihine uzatılmıştır. Bu süreye dikkat edilmesi ve geç kalınmalara muhal verilmemesi için gerekli çalışmalara başlanılması gerekmektedir.
Konu hakkında detaylı bilgi almak için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın web adresi http://www.tarim.gov.tr/Duyuru/183/Kirsal-Kalkinma-Yatirimlarinin-Desteklenmesi-Programi-9-Etap-Uygulama-Rehberi incelenebilir. dedi.

[Devamını oku...]

09
BALO MALİ GENEL KURULU YAPILDI...

Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar (BALO) A.Ş. olağan mali genel kurulu yapıldı..

[Devamını oku...]

28
BORSA 5 YILDIZ (*****) OLDU...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin Oda ve Borsalardaki sistemlerin iş dünyası nezdinde ki saygınlığının artırılmasını, Odalar ve Borsaların hizmet kalitesini geliştirilmesini ve Üyelerine ve dolayısı ile iline daha faydalı hizmet sunabilmesi amacı işle TOBB Akreditasyon Sistemi kapsamında 2014 ocak ayından sisteme dahil olan borsamız çalışmalarına nisan sonunda başlamış ve bugün itibari ile Akredite olarak çalışmalarımızın karşılığını almış bulunmaktayız.

[Devamını oku...]

12
BORSADAN VALİ ŞENTÜRK’E  TARIM VE HAYVANCILIK BRİFİNGİ !

Kırşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Vali Şentürk’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 

Yeni göreve başlaması sebebi ile Valilik makamındaki ziyarete Borsa Başkanı Neşet Yavuz,Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Atilla Tan ve Davut Bulut,Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Dağıstan Meclis Üyesi Ömer Güzel ve Kemal Bektaş ile Genel Sekreter Battal Çelik katıldılar.
 

[Devamını oku...]

05
KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ PROGRAMI KAPSAMINDA PROJE BAŞVURULARI BAŞLADI…

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında "Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğ" 26.10.2014 tarihinde Resmi Gazete 'de yayınlandı.

[Devamını oku...]

30
Borsa 26 kasımda 5 Yıldız olacak!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, "Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi" çalışmaları kapsamında, akreditasyon süreci devam eden 10.Dönem Oda/Borsaların Genel Sekreterleri ve Akreditasyon Sorumluları için "Denetimler Öncesi Bilgilendirme Eğitimi" gerçekleştirdi.

[Devamını oku...]

15
Kırşehir Heyeti Bakan Eker'den destek istedi…

Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz beraberinde Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan,Tarım İl Müdürü,Ziraat Odası Başkanı ,Damızlık Sığır Yet.Birlik başkanı,İl Genel Meclis Üyeleri,İlci Tarım, Yiğit Tarım ,Borsamız Üyelerinden Ali Arslan,Mustafa Demir,Hacı Tanrıbuyurdu,Hüseyin Çetin ve beraberlerinde heyet Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'i makamında ziyaret etti.

[Devamını oku...]

15
I.KIRŞEHİR TARIM HAYVANCILIK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI YAPILDI...

Kırşehir 1.tarım ve hayvancılık fuarı Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi; Ticaret Borası, Ticaret Odası, Ziraat odası ve Ahi Evran Üniversitemizin destekleri ile 26-29 Eylül tarihinde belediye semt kapalı Pazar yerinde yapıldı.

[Devamını oku...]

03
Kurban etini nasıl tüketmeliyiz?

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Gücükoğlu, “Kurban etini hemen buzdolabına atarsanız lastik gibi sert olur. Ette düzensiz kasılmalar nedeni ile et tam bir olgunlaşma evresi geçiremediğinden sert yapı ve lezzet kaybı görülür” dedi.Kurban Bayramı’nda kesilen etin sağlıklı tüketilmesi için izlenecek yolları sırasıyla açıklayan Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Gücükoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.Kesilen etin buzdolabına koyulmadan önce 5-6 saat süreyle güneş görmeyen serin yerde bekletilmesi gerektiğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Ali Gücükoğlu, 

[Devamını oku...]

29
KIRŞEHİR TİCARET BORSASI KURBAN  BAYRAMINA HAZIR

Kırşehir Ticaret Borsasından yapılan açıklamada, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle canlı hayvan Pazar yerinin 29 Eylül 2014 tarihinden bayramın ikinci gününe kadar açık tutulacağı kaydedildi.

[Devamını oku...]

Sayfa 16 / 18İlk   Geri   9  10  11  12  13  14  15  [16]  17  18  İleri   Son