14
Türkiye’de ithal edilen besi hayvanlarının yarısı Kırşehir’e geldi...
 Türkiye’de ithal edilen besi hayvanlarının yarısı Kırşehir’e geldi... Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin borsamıza açıkl...

[Devamını oku...]

10
KIRŞEHİRİN SORUNLARI 8. TÜRKİYE TİCARET VE SANAYİ ŞURASI’NDA KONUŞULDU…

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin ev sahipliğinde düzenlenen 8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası  Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Bakanların da katılımı ile  8 Nisan Çarşamba Günü, Ankara TOBB Binası’nda gerçekleştirildi.

 

[Devamını oku...]

01
BORSAMIZDAN KONYA FUARINA ZİYARET...

 BORSA KONYA TARIM FUARINA KATILDI…

24-28 Mart tarihleri arası Konya Tüyap fuarında yapılan 13.  Uluslararası Tarım,  Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarına Ticaret Borsasından katılım oldu. Ticaret Borsasından fuara Meclis Başkan Yardımcısı Necaattin Torun,Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Atilla Tan,Genel Sekreter Battal Çelik,Borsamız Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Başak,Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Saçak, Borsamız personelleri,Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ve Borsa üyeleri katıldı.

 

[Devamını oku...]

20
İLİMİZİN 5 TEMEL SORUNU...

 8 nisan 2015 te TOBB da yapılacak olan ve Sayın Başbakanımız Ahmet DAVUTOĞLU' nunda katılacağı 8.Sanayi şurasına görüşülmeküzere "Kırşehir ilimizin  5 temel sorunu ve çözüm önerileri" ni TOBB a gönderdik.

Gönderdiğimiz metini aynen yayınlıyoruz.

[Devamını oku...]

04
SAYIN ÜYEMİZ: YILLIK AİDAT 1. TAKSİDİ SON ÖDEME TARİHİ 30 HAZİRAN 2015 SAAT:17.00'DA SONA ERECEKTİR.GECİKMEYE MAHAL VERMEMK İÇİN BU TARİHTEN ÖNCE ÖDEME YAPMANIZ RİCA OLUNUR. SAYGILARIMIZLA

Kırşehir Ticaret Borsası 29 Ocak 2015 tarihinde TOBB konferans salonunda düzenlenen törenle Akreditasyon ve 5 yıldızlı borsa belgesini TOBB Başkanı Rıfat HİSARCIKLIOĞLU ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK’ın elinden aldı.

[Devamını oku...]

30
2015 KIRSAL KALKINMA HİBELERİ BAŞVURU SÜRESİ 2.Cİ KEZ UZATILDI (KKYDP)

Kırsal kalkınma destekleri bugün yapılan açıklamayla uzatıldı .Konu ile ilgili olarak Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet YAVUZ yaptığı açıklamada şunları dile getirdi ;
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2015 9. Etap Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi ekonomik yatırımlar programları başvuru süresini ikinci kez uzatmaya gitti. Son başvuru tarihi 12/02/2015 olarak belirlendi. Başvuru sürelerini uzatma tebliği 28 Ocak 2015 Tarih ve 29250 Sayılı Resmî Gazete yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre 2015 yılı tarımsal ekonomik yatırımlara 20 günlük ek bir başvuru süresi daha getirilmiş oldu

[Devamını oku...]

22
VALİ ŞENTÜRK BORSAYI ZİYARET ETTİ

Kırşehir valisi Necati  Şentürk Ticaret Borsasını ziyaret etti.

[Devamını oku...]

20
Genç girişimciler seçimi yapıldı...

TOBB Kırşehir Genç Girişimciler Kurulu İcra komitesi seçimi yapıldı.

Kırşehir Ticaret Borsası'nın koordinatörlüğünü yaptığı TOBB Kırşehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi yeni dönemdeki seçimli ilk toplantısını 08 Ocak 2015 tarihinde Borsamız toplantı salonunda gerçekleştirdi.

[Devamını oku...]

13
Borsa ve Adliyeden Ailede İletişim Semineri…

Ticaret borsası ve Kırşehir Adliyesi "denetimde serbestlik şube müdürlüğü" ile birlikte düzenlenen "Aile içi iletişim ve empati" konulu seminer Kırşehir Adliye Sarayı konferans salonunda gerçekleşti.

[Devamını oku...]

23
Kırsal Kalkınma Destek başvuruları uzatıldı

İlimizin de içinde bulunduğu ve 24 aralık 2014 tarihinde başvuruların sonlanacağı Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım başvuruları uzatıldı.

Kırşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Yavuz yaptığı açıklamada ," Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca uygulanmakta olan programın, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Kurumu olmayan, bu nedenle de Avrupa Birliği fonlarından destek almayan Kırşehir gibi 39 il için diğer illere göre önemli avantajlar sağlanılan destek programı Tarım Bakanlığınca müracaat süresi 24 Ocak 2015'e kadar uzatıldı" dedi.
Yavuz açıklamasında : "Desteklerden yaralanmak için yatırımcıların hazırladıkları projelerle belirtilen tarihe kadar İnternet üzerinden yapabildikleri gibi bizzat Kırşehir İl Tarım Müdürlüğüne de başvurarak yapabilmektedirler. Yatırım uygulamalarına ait, inşaat işleri alım giderlerine, makine, ekipman ve malzeme alım giderlerine, hibe desteği verilecektir.Kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artmasını sağlayacak bu projelerin önemi çok fazla.
"Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni yatırım tesislerinin yapımı; tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesine yönelik yatırımlar, tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik kısmen yapılmış yatırımların tamamlanmasına yönelik yatırımlar; alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımına yönelik yatırımlar, alternatif enerji kaynaklarından jeotermal, biyogaz, güneş enerjisi üretim tesisleri, tarımsal üretime yönelik modern sabit yatırımlar ve hayvansal orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması. Görüldüğü üzere kırsal toplumda belirli bir kapasite oluşturacak bu projeler, kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerini artıracak" dedi.

Başkan Yavuz ; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın oluşturduğu Çiftçi Kayıt Sistemi veya diğer kayıt sistemlerine kayıtlı bireylerin, şirketlerin ve tarımsal amaçlı kooperatif ve birliklerin kendi aralarında ortaklık yaparak proje başvurusunda bulunabileceklerdir.Öte yandan İlimizde İPART kapsamında olmadığı ancak İlimizin bu kırsal kalkınma destekleme programına alınması neticesinde özellikle ilimiz hayvancılık ve tarımına önemli katkı sağlayacağı belirtilen bu programa ilimizde büyük katılım olmasını bekliyoruz.dedi .

Ticaret Borsası olarak üyelerimizin menfaatlerine ve dolayısı ile ilimiz ekonomisine direk katkı sağlayacak bu program için borsamızda çalışma bölümleri hazırladık, üyelerimizin bu destekten faydalanmaları için çalışmalarına yönelik olarak tüm desteği vereceğiz. Müracaat süresi 24 aralık 2014 tarihinden 24 Ocak 2015 tarihine uzatılmıştır. Bu süreye dikkat edilmesi ve geç kalınmalara muhal verilmemesi için gerekli çalışmalara başlanılması gerekmektedir.
Konu hakkında detaylı bilgi almak için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın web adresi http://www.tarim.gov.tr/Duyuru/183/Kirsal-Kalkinma-Yatirimlarinin-Desteklenmesi-Programi-9-Etap-Uygulama-Rehberi incelenebilir. dedi.

[Devamını oku...]

Sayfa 16 / 19İlk   Geri   10  11  12  13  14  15  [16]  17  18  19  İleri   Son