İletişim Hattı +90 (386) 252 8250
KTB DUYURULAR

TMO PİRİNÇ VE ÇELTİK SATIŞI

  • 07.07.2020
  • kirsehirtb

 Kuruluşumuz stoklarında bulunan ve yazımız ekinde yer alan 10.478 ton pirinç marketlere (gıda perakendecileri), 12.379 ton çeltik stoku çeltik fabrikalarına yönelik olarak ek de belirtilen fiyatlardan TMO Elektronik Satış Platformu (İthal Ürün Satışları) üzerinden toptan satışa açılmıştır.

Platforma kayıt ve talep oluşturma işlemleri https://ticaret.tmo.gov.tr linkinden veya

http://www.tmo.gov.tr sayfamızdaki "TMO ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU" kısa yol sekmesinden girilmek suretiyle yapılacaktır.

Platforma ilk defa üye olacak kişi ve firmaların; internet üzerinden üye olması,

üyeliğini ve üye olurken girdiği bilgilerin doğruluğunu hinterlandında bulunduğu TMO Şube Müdürlüğüne giderek onaylatması gerekmektedir. Her firma sisteme bir kez üye olabilecek,bu üyelik ise firma içerisinde bir kişi ile sınırlı tutulacaktır.

Marketlerin Platform üyeliği Şube Müdürlüklerimizce onaylanmadan önce yıllık pirinç

satış miktarlarınızı gösterir 2019 yılına ait yeminli mali müşavir onaylı belgenin ve bağlı olduğunuz odalardan onaylı olarak alınacak halen faaliyette olduğunuzu gösterir belgenin (01Mart 2020 tarihinden sonra alınmış) ilgili Şube Müdürlüğümüze verilmesi gerekmektedir.

Satış miktarı 5 tonun altında olan talep sahipleri satış miktarlarını gösterir belgelerini malimüşavir veya bağlı bulunduğu ticaret/sanayi odasından onaylı olarak getirebileceklerdir.

Çeltik Fabrikaları platforma kayıt olurken sektör olarak Çeltik Fabrikası

seçeceklerdir. Platforma üye olurken sisteme fabrika girişi bölümünden giriş yapılacak (yeni ekle + ile) Fiili Tüketim Bilgisi girişinde ürün olarak çeltik seçilerek çeltik fiili tüketimi girilecektir.

Şube Müdürlüklerimizce çeltik fabrikalarının Platform üyelikleri onaylanmadan

önce yıllık fiili çeltik tüketim miktarlarını ve halen faaliyette olduklarını gösterir

belgeler istenecektir.

Fabrikaların yıllık fiili çeltik tüketim miktarlarını gösterir belge 2019 yılına ait ve

yeminli mali müşavir onaylı olacaktır. Ayrıca fabrikalardan bağlı oldukları odalardan onaylı olarak aldıkları 2019 hasat döneminde faaliyette olduğunu gösterir belge (01 Mart 2020 tarihinden sonra alınmış) istenecektir.

Kuruluşumuzca 1 Temmuz - 8 Temmuz 2020 tarihleri arası platform üzerinden talep

toplanacak olup 13 Temmuz 2020 tarihinde marketlere ve çeltik fabrikalarına platform üzerinden tahsis miktarları bildirilecektir.

Pirinçler ve çeltikler için para yatırma süresi 24 Temmuz 2020 tarihinde (mesaibitiminde) sona erecektir.

İlgilenen üyelerimiz daha detaylı bilgiyi www.tmo.gov.tr adresinden temin edebilirler

Kırşehir Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç