İletişim Hattı +90 (386) 252 8250
TESCİL

01.01.2023 Tarihinden itibaren Borsamızda uygulanacak olan Tescil  ücretiyle  ilgili tarife  aşağıdaki  şekliyle yeniden  tespit edilmiştir. 

a)      Her bir kalem için tescil ücreti oranı %02 (Binde iki) olarak uygulanması

b)      Her bir tescil işlemi için (aynı müstahsil veya fatura dahi olsa ayrı ayrı değerlendirileceği) Borsa ücretinin Tabanının Her bir kalem işlemin % 02’sinden aşağı olmayacağı, Tavan ücretinin ise 800.00-( Sekizyüz) TL’ yi geçemeyeceği,

Borsa Tescil ücreti oranı malın alım satımı üzerinden ( Müstahsil ve gelirlerini gerçek üsülde beyan etmekle zorunlu zirai işletmeler dahil) binde iki dir. 5174 sayılı kanunun 46. maddesi gereğince işlem başına alınacak tescil ücret tutarı 16 yaşından büyüklere uygulanacak olan asgari ücret tutarının yarısından fazla olmamak kaydıyla bir işlem başına alınacak muamele için borsa tescil ücreti tavanı 800.00.-TL tabanı içinse binde iki uygulanacaktır.

Bu nedenle Kayıt Ücreti ve yıllık aidatlar hizmet karşılığı alınacak ücretler ve tescil ücretlerinin yeni halleri ile 01.01.2023 tarihinden itibaren uygulamaya konulmuştur.


 

     

FATİH ÖZDEMİR                               EVREN YAVUZ                                             HİLAL TİLKİ 

Birimler Menü

Kırşehir Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç