İletişim Hattı +90 (386) 252 8250
KTB HAKKINDA

 

Borsamız 1994 Aralık 15 de resmen kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır.

Kurulduğu günden buyana Şehrimize hizmeti Ülkeye hizmet amacı olarak gören Borsamız ilk günden yatırımlarına başlamış ilk olarak biro hizmeti veren borsamız 2 yıl içinde kendi yerini almış ve faaliyetlerine buradan devam etmeye başlamıştır.

Yıllardır atıl vaziyette ve şehir merkezinde bulunan vede halk sağlığını tehdit eden eski Hayvan Pazarı Şehir merkezinden kaldırılmış çok kısa bir sürede tamamlanıp 98 yılında çok modern yapılı  yaklaşık 45.000 metrekare arazi üzerine  kurulmuş içinde  400 metrekarelik 2 katlı idari binası, tamamı hasır çelik  beton ve üzeri demir padoklu  5.000  Büyük baş.  10.000  küçük  baş  hayvan  kapasiteli, 20 tonluk  dijital  kantarı bulunan, sosyal tesisi (lokanta ve kafeteryalı) olan,500 araç kapasiteli otoparkı ve Şuan itibariyle 35  yere tip projesini  örnek olarak verdiğimiz hayvan pazarımız son derece modern hale gelmiştir. Hayvan Pazarımıza Canlı Hayvan Satış salonunu kurduk .İçerisinde 150 kişilik salon bekleme yerleri barkot sistemi tamamen digital sisteme uygun halde bır kompleks oluşturduk.Hayvan Pazarımız girişine Dezenfektan tünelini kurduk.


Bu vesile ile Türkiyemizin her yerinden hayvancılıkla uğraşan büyük bir kesimin ilimize gelmesi sağlanmış  böylelikle ilimiz dolayısıyla Ülkemiz  ekonomisine büyük katkı sağlamıştır.

Pazar yeri haftanın her Pazar günü 24 saat süreyle hizmet vermektedir.Önümüzdeki dönemlerde hergün faal hale gelecektir.

Diğer yandan şehir Merkezinde bulunan bakımsız ve esnafımıza uygun olmayan Buğday Pazar yerinin  şehir Merkezinden Kaldırılıp  yine Borsamızın kendi arazisi  üzerine yapılmış 30.000 metrekare lik alan üzerine kurulu ve bugün itibariyle tamamıyla işlemlerine başlamış olan Tarım Ticaret Merkezimiz Tahıl hububat ve bakliyat üreticisine büyük kolaylık sağlayan 34 adet 500 ton kapasiteli depolarında yapımı bitmiş 2005 yılı itibariyle üyelerimizin kullanımına verilmiş bu itibarla ilimizin en büyük gelir kaynaklarından biri olan tarım konusunda üretici ve tüketiciyi bir araya getirmiş bulunmaktayız.Bu depolara ek olarak üyelerimizin talepleri doğrultusunda 9 adet depo yapımı şuan itibari ile bitirilmiş ve hizmete sunulmuştur.

Tarım Ticaret Merkezine en son teknolojiyle hazırlanmış bir laboratuar kurduk üyelerimizin taleplerine cevap vermeye başladık.

Yatırımlarına imkânlarını zorlayarak devam edecek olan Borsamızın şuan itibariyle 245 faal üyesi 11 personeli bulunmaktadır.

2016 yılı bütçemiz 2.000.000 TL olup 2015 yılı işlem hacmimiz ise  632.473.967.24.TL’dir.


Kurumsal Menü

Kırşehir Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç