İletişim Hattı +90 (386) 252 8250
LABORATUVAR ve SATIŞ SALONU

Ticaret Borsamız Laboratuvarı Kuruldu..

Borsamız da kurulan labaoratuvarımızdaki bulunan cihaz ve özellikleri :

BORSAMIZDA BULUNAN CİHAZLAR VE ÖZELLİKLERİ

1) GLUTEN YIKAMA CİHAZI: Buğday ve Un’ dan  Glüten elde edilmesinde kullanılır. Çift kafalı aynı anda iki numune yıkayabilmektedir. Toplam 5 dk. çalışmaktadır, Cihaz  tam buğday unu’un ve normal un yıkaması için çift programlı olarak çalışabilmektedir. Ayrıca özellikli unlar için ( Düşük glüten yüksek kalite, Yüksek gluten düşük kalite ) unları daha kolay yıkayabilmesi için özel yıkama programları kullanıcı tarafından ayarlanabilmektedir.

2) İNDEKS CİHAZI :  Glutenin kalitesinin belirlenmesinde ve gerçek gluten miktarının tespitinde kullanılır. Cihaz ıcc standartlarında belirlenen 6000 devir/ dak ya 6 ila 8 sn arasında çıkmaktadır. Süre bitiminde otomatik olarak durmaktadır.  Güvenlik kapaklı, optik hız kontrollüdür.

3) VALSLİ DEĞİRMEN  :
Laboratuar tipi  değirmendir, buğdaydan un elde etmek amacıyla kullanılır. Değirmen dört valsli olup her bir vals 62 rockwell bilye sertliğindedir. Buğday çeşidine  bağlı olarak % 50 ile 65 un randımanda çalışmaktadır. Hem tavlı hem de tavsız öğütme yapmaktadır. Buğdayın öğütme esnasında akış hızını ayarlayan ayar vidası mevcuttur.

4) SEDİMANTASYON CİHAZI ve SETİ : Buğday da süne ve kımıl zararının tespitinde ve  Unun kalitesinin belirlenmesinde kullanılır. Cihaz Dijital ekranlı, tam otomatik bir cihazdır. 30 derecelik açı ile 40 devir/ dakika sabit devir ile çalışmaktadır. Salınım noktalarında rulman olmasından dolayı zaman içersinde aşınma meydana gelmemektedir. 5 dakika salınım yapar, 5 dakika sonunda otomatik olarak durur ve sinyal verir. Zaman sayacı motorla birlikte ve motordan bağımsız olmak üzere iki şekilde çalışmaktadır. Sedim tablasına hareket orta noktadan verilerek motor gücünün daha dengeli kullanılması sağlanmıştır. Cihazın devrinde hiçbir şekilde değişme olmamaktadır. Voltaj ‘ ın yüksek veya düşük olması, üzerindeki yükün az veya cok olması devrini kesinlikle etkilememektedir

5) HASSAS TERAZİ:
0,01 gr hassasiyette Densi marka max 300 gr tartım yapabilen bir terazidir. 3 yıl garantilidir.

6) HEKTOLİTRE: Dijital terazili

7) OTOMATİK SONTA :  Tır , Kamyon, Traktör vb. araçlardan buğday numunesi almak amacıyla kullanılır.Numune sondası araçların her noktasından istenilen miktarda numune alabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Kurumsal Menü

Kırşehir Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç