İletişim Hattı +90 (386) 252 8250
KTB DUYURULAR

TURİZM SEKTÖRÜ DESTEK PAKETİ

  • 03.11.2020
  • kirsehirtb

   Türkiye Bankalar Birliği tarafından açıklamaya göre salgının etkilerinin azaltılması,üretim ve istihdam kapasiteleri ile piyasa değerlerinin korunması desteklemek amacıyla, turizm sektöründekiişletmeler yanında bu işletmelerin tederikçilerinin maaş ve kira ödemeleri ile sözleşme veya faturaya bağlı sabit giderlerinin,nakit ihtiyaçlarının ve kurumsal kredi kartı harvamalarının karşılanması için Turizm Destek Paketi Uygulamasına başlanacağı bildirilmiştir.

  Hazine ve Maliye Bakanlığı Garantisi ve Kredi Garanti Fonu ile bankalar tarafından 10 milyar TL kredi sağlanacaktır.Krediler 1 Kasım 2021 tarihini aşmamak kaydıyla azami 12 ay ödemesiz dönem olmak üzere 48 ay vadeli olacaktır. Faiz oranı,sabit faizli krediler için azami yüzde 14,5 değişken faizli krediler için TLREF + 250 baz puan olarak belirlenmiştir.

 Yararlanıcı başına kefalet üst limiti 32 milyon TL ve kredi üst limiti 40 milyon TL olacaktır. Kredi ve kefalet limitleri ciro  aralıklarına göre belirlenecektir.

  Uygulama esaslarına ilişkin detaylar Kredi Garanti Fonu'nun internet adresinde yer almaktadır.

Kırşehir Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç