İletişim Hattı +90 (386) 252 8250
KTB DUYURULAR

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ

  • 16.12.2020
  • kirsehirtb

    Kısa Çalışma Ödeneği Yeni Başvuruları

-Kısa çalışma ödeneğinde yeni başvuru alınmasına dair Cumhurbaşkanlığı Kararı 1 Aralık 2020 Tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

-Kısa çalışma ödeneği başlama tarihi 1 Aralık 2020 Tarihi veya sonrası olarak bildirilebilecektir.

-Kısa  çalışma ödeneği olarak ödenen süreler,işçilerin işsizlik ödeneklerinden mahsupedilmeyecektir.

   Kimler Başvurabilir?

- COVID-19 nedeniyle 30 Haziran 2020'ye kadar kısa çalışma ödeneğine başvurmayan iş yerleri,31 Aralık 2020 tarihine kadar İŞKUR'a başvurmaları durumunda 1 Aralık 2020 tarihinden sonraki dönem için 3 ay süreye kadar kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilecektir.

-30 Haziran 2020 tarihine kadar COVID-19 nedeniyle zorlayıcı sebepkaynaklı sebep kaynaklı kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri daha önce kısa çalışma uygulamasından yararlanmayan işçilerini de bildirerek başvuru yapabilecektir.

-Daha önce COVID-19 nedeniyle zorlayıcı sebep kaynaklı kısa çalışma başvurusunda iş yerlerinde kısa çalışma ödeneğinden yararlanan işçileri için yen bir başvuruya gerek olmadığını gibi uzatma kapsamında kısa çalışma ödeneğinden yararlanmaya devam edebileceklerdir.

   Nasıl Başvuru Yapılır?

-Kısa Ödeneğinde yeni başvurular 1 Aralık 2020 tarihi ile alınmaya başlamıştır.

-Kısa çalışma başvuruları sadece e-Devlet üzerinden 31 Aralık 2020'ye kadar yapılabilecek,bunun dışında posta/e-posta kanalı ile herhangibir başvurualınmayacaktır.

-Başvuru adresi: www.turkiye.gov.tr/iskur-kisa.calisma.odenegi-basvurusu

-Detaylı bilgi: www.iskur.gov.tr/isveren/kisa-calisma-odenegi

Kırşehir Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç