İletişim Hattı +90 (386) 252 8250
KTB DUYURULAR

AVRUPA ÇEVRE AJANSI-AVRUPA KONU MERKEZLERİ

  • 15.03.2021
  • kirsehirtb
Ülkemiz Çevre Ajansı(AÇA) üyeleri arasında yer almaktadır.'' AÇA ile ilişkileri yürütmek'' görevi ise Çevre Şehircilik Bakanlığına verilmiştir.
Avrupa Çevre Ajansı seviyesinde  topluma çevreyi korumak için gerekli önlemleri aldıran, alınan önlemlerin sonuçlarını değerlendiren ve çevrenin durumu hakkında kamuyu düzenliolarak bilgilendiren bir Avrupa Birliği Kurumudur.Diğer yandan AÇA, yıllık olarak hazırlanan çalışma programlarında tanımlanan faaliyetlerin yerine getirilmesi için, AÇA dışında oluşturulan ''Europen Topic Centers (ECT)/ Avrupa onu Merkezlerinden (AKM) hizmet alımı yapmaktadır. AKM'ler üye  ülkelerin kurum ve kuruluşlarından oluşan konsorsiyumlardır.
2022-2026 yılları arası için AÇA tarafından Proje Teklif Çağrısına çıkmış olup duyurusu AÇA'nın websayfasında (https:wwweea.europa.eu/about-us/tenders/calls-for-proposals/open ) ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının websayfasında ( https:aca.csb.gov.tr/avrupa-konu-merkezleri-ihale-teklif-cagrisi-haber-260127 ) yayınlanmıştır.Proje çağrısı çerçevesinde ,AÇA tarafından,aşağıda belirtilen konularda söz konusu ''Avrupa Konu Merkezlerinden'' hizmet alınacaktır.
- Biyo çeşitlilik ve Ekonomistler,İklim Değişikliğne uyum ile Arazi Kullanım Değişikliği ve Ormancılık (AKAKDO)
-Veri Entegrasyonu ve Dijitalleşme
-İnsan sağlığı ve Çevre
-Döngüsel Ekonomi ve Kaynak Kullanımı
-Sürdürülebilirlik Eğitimleri,Beklentileri veYanıtları
Çağrılara ilişkin son teklif sunma tarihi 29 Nisan 2021 Saat 14:00 olarak belirlenmiştir.
Bu çerçevede 17 Mart 2021 tarihinde 14:30-16:00 saatleri arasında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecektir. Toplantı '' Cisco Meeting App '' üzerinden gerçekleştirilecektir.

Kırşehir Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç